Rezultate te kerkimit per termin: +Lojrat +Olimpike +Speciale

Meta: total 40 / total_found 40 / time 0.000 / keyword[0] lojrat / docs[0] 1300 / hits[0] 1845 / keyword[1] olimpike / docs[1] 4559 / hits[1] 9120 / keyword[2] speciale / docs[2] 21499 / hits[2] 31756 /
No Pic available
  • 2017-05-30

Djali me sindromën down ngre peshën 84 kg dhe synon Lojrat Olimpike

  Një djalë i ri me sindromën down ka arritur që të mundë rekordin e tij në palestër dhe ka ngrur peshën 84 kg. Në një video frymëzuese ai shfaqet duke ngritur peshën me lehtësi ndërsa trajneri i tij Nathan Lawrence, nga Danville, New Hampshire, i jep këshilla. “Rreth një

No Pic available
  • 2016-09-07

Zemërimi i Perëndisë: Hakmarrja më impresionuese e orkestruar ndonjëherë nga shërbimet sekrete

Kush ishte agjenti që organizoi operacionin Zemërimi i Perëndisë kundër terroristëve palestinezë. Inspiroi filmin Mynih të Steven Spielberg. Në Mossadin e sotëm, imazhi i Mike Harari është kthyer në një mit që nuk zbehet me kalimin e kohës. Nuk do ta dimë kurrë shumicën e gjër

No Pic available
  • 2016-08-13

Atletja Luiza Gega eliminohet: Më besoni kisha dhimbje të forta në këmbë

Atletja shqiptare Luiza Gega është eliminuar nga garat Olimpike në Brazil. Luiza Gega e mbylli në vendin e 16-të në baterinë e dytë. Atletja shqiptare Luiza Gega nuk arriti që të kualifikohet në finale në garën e 3000 metrave. Shkak i këtij eliminim për atleten u bë një dëmtim në

Los Anxhelos, Lojërat Speciale Olimpike
  • 2015-07-31

Los Anxhelos, Lojërat Speciale Olimpike

Atletët nga e gjithë bota janë duke konkurruar këtë javë në Los Angeles në Lojërat Speciale Olimpike Botërore. Siç njofton korrespondetja jonë Elizabeth Lee nga Los Angeles, krerët e organizatave globale që ndjekin këtë ngjarje po bëjnë thirrje për ndryshime që personat me aftë

SPECIALE Nisin plot luks ne Rusi Lojerat Olimpike Dimerore 2014
  • 2014-02-08

SPECIALE Nisin plot luks ne Rusi Lojerat Olimpike Dimerore 2014

Ceremonite e hapjes se Lojrave Olimpike 2014 ne qytetin turistik te Socit ne Detin e Zi filluan duke shenuar fillimin zyrtar te tyre Te dyzet mijevendet ne Stadiumin Olimpik Fisht priten spektatore per ceremonine prej dy ore e gjysmebr br Me shume se 40 krere shtetesh dhe udheheqes nga e gjithe bo

“Vodafone Albania”, medalje e kupapër sportistët e Lojërave Olimpike
  • 2013-10-30

“Vodafone Albania”, medalje e kupapër sportistët e Lojërave Olimpike

TIRANE- U mbyllën pas 4 ditë garash e sfidash sportive, Lojërat Olimpike Speciale 2013. Më të mirëve nga 300 pjesëmarrësit e këtyre lojërave iu akorduan kupa dhe medalje gjatë ceremonisë së mbylljes të organizuar tek Universiteti

Lojrat Olimpike Speciale
  • 2013-10-27

Lojrat Olimpike Speciale

Për të pestin vit radhazi Shqipëria mirëpret Lojrat Olimpike Speciale, një eveniment i cili ka si synim mbështetjen ndaj komunitetit të personave me aftësi të kufizuara intelektuale përmes integrimit të tyre të plotë në aktivitete