Rezultate te kerkimit per termin: +Lojrat +Olimpike

Meta: total 593 / total_found 593 / time 0.000 / keyword[0] lojrat / docs[0] 1181 / hits[0] 1626 / keyword[1] olimpike / docs[1] 3934 / hits[1] 7912 /
Lojrat Olimpike 2024 Parisi paraqet zyrtarisht oferten
  • 2015-09-13

Lojrat Olimpike 2024 Parisi paraqet zyrtarisht oferten

Oferta per organizimin e Lojerave Olimpike ne vitin 2024 eshte paraqitur zyrtarisht edhe nga Parasi Kryetarja e qytetit Anne Hidalgo dhe presidenti i Komitetit Olimpik te Frances Denis Masseglia kane nenshkruar letren qe i kane derguar Komitetit Olimpik Nderkombetarbr br Ata kane premtuar se do te

Nis gara e skulpturave të rërës në Kaliforni, marrin pjesë 11 mjeshtra nga e gjithë bota
  • 2015-09-06

Nis gara e skulpturave të rërës në Kaliforni, marrin pjesë 11 mjeshtra nga e gjithë bota

Në San Diego të Kalifornisë ka nisur kompeticioni më i rëndësishëm i vitit, sfida e skulpturave të rërës, një event që zgjat për 4 ditë me rradhë. 11 mjeshtra të skulpturës nga shtete të ndryshme të SHBA-ve por edhe Rusia, Italia, Hollanda dhe Kanadaja, kanë krijuar veprat e tyre

Nivele alarmante te dopingut ne olimpiada e dyshimte nje e treta e medaljeve
  • 2015-08-02

Nivele alarmante te dopingut ne olimpiada e dyshimte nje e treta e medaljeve

0 brbr SSSAbrASS brbrNiveli i mashtrimit ne Lojrat Olimpike duhet te jete alarmues Ky eshte perfundimi qe del pas publikimit te analizave te gjakut te 5 000 atleteve pjesemarres ne Olimpiada dhe Boterore qe nga viti 2001 deri me sotbrbr brbrTelevizioni gjerman ARDVDR dhe gazeta britanike Sand

Los Anxhelos, Lojërat Speciale Olimpike
  • 2015-07-31

Los Anxhelos, Lojërat Speciale Olimpike

Atletët nga e gjithë bota janë duke konkurruar këtë javë në Los Angeles në Lojërat Speciale Olimpike Botërore. Siç njofton korrespondetja jonë Elizabeth Lee nga Los Angeles, krerët e organizatave globale që ndjekin këtë ngjarje po bëjnë thirrje për ndryshime që personat me aftë

Luiza Gega, shembulli i suksesshëm i binomit sport dhe ushtri
  • 2015-07-19

Luiza Gega, shembulli i suksesshëm i binomit sport dhe ushtri

ProfilTIRANË, 19 Korrik/ATSH-Gjergji Mima/ -Nuk kanë qenë të shumta rastet kur sportistët shqiptarë kanë arritur rezultate të larta në evente sportive të rëndësishme, siç mund të jenë Lojërat Olimpike. Por edhe më të rralla kanë qenë rastet kur këto sportistë kanë ardhur nga r

Ja sa para fiton Nora Gjakova
  • 2015-06-25

Ja sa para fiton Nora Gjakova

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, që rrëmbeu sot medaljen e bronztë ne Lojërat Olimpike “Baku 2015”, do të shpërblehet nga shteti i Kosovës me saktësisht 20 mijë euro. Kështu është përcaktuar në maj të vitit 2013,

Ministrja Nikolla uron Luiza Gegën për rezultatin në Lojrat Olimpike Baku 2015
  • 2015-06-24

Ministrja Nikolla uron Luiza Gegën për rezultatin në Lojrat Olimpike Baku 2015

TIRANË, 23 Qershor / ATSH-Z.Tosku/-Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla, nëpërmjet një statusi në rrjetin social "Facebook", ka uruar atleten Luiza Gega për rezultatin rekord në garën e 1500 m në Lojrat Olimpike Europiane Baku 2015."Luiza Gega nderon Shqipërinë me rezultatin r