Rezultate te kerkimit per termin: +Lojtari

Meta: total 1000 / total_found 15625 / time 0.007 / keyword[0] lojtari / docs[0] 15625 / hits[0] 19967 /
Bartomeu për rinovimin e Messit: Ka thyer çdo kufi, ai është vetë Barcelona
  • 2019-04-05

Bartomeu për rinovimin e Messit: Ka thyer çdo kufi, ai është vetë Barcelona

Josep Maria Bartomeu duhet të ndihet me fat që është në krye të një klubi gjigant si Barcelona në epokën e Messit. Detyra më e rëndësishme e tij është pa dyshim të mbajë përjetësisht të lidhur me ngjyrat blaugrana lojtarin ndoshta më të mirë të të gjitha kohërave. Në një

Dhuna në ndeshjen me Laçin, FSHF-ja burgos Tiranën
  • 2019-04-01

Dhuna në ndeshjen me Laçin, FSHF-ja burgos Tiranën

Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka publikuar vendimet e marra për shkeljet dhe parregullsitë e konstatuara në fundjavën e shkuar në futbollin shqiptar. Në vendimin e publikuar pak minuta më parë, skuadra që është prekur më shumë është Tirana. Bardheblut

Lukesmburgu do fitoren në tavolinë me Ukrainën për një brazilian
  • 2019-03-27

Lukesmburgu do fitoren në tavolinë me Ukrainën për një brazilian

Kualifikueset e Euro 2020 luajtën xhiron e parë të ndeshjeve, ndërkohë që rasti i Junior Moraes, sulmuesit brazilian të Shakhtarit, mund ta penalizojë Ukrainën. Kjo e fundit e ka bërë të vetin futbollistin në fjalë, por rrezikon ta humbasë ndeshjen në tavolinë. Sipas gazetës Record

Juventusi në ankth për dëmtimin e Cristiano Ronaldos
  • 2019-03-26

Juventusi në ankth për dëmtimin e Cristiano Ronaldos

Tek Juvevtusi janë në ankth për Cristiano Ronaldon. Ylli portugez u detyrua të braktiste lojën në sfidën Portugali-Serbi, që u zhvillua në Lisbonë, për shkak të një problemi muskulor më këmbën e djathtë dhe duhet të qëndrojë minimumi dy javë jashtë fushave të blerta. Në orët

Xherdan Shaqiri humb ndeshjet me Gjeorgjinë dhe Danimarkën
  • 2019-03-19

Xherdan Shaqiri humb ndeshjet me Gjeorgjinë dhe Danimarkën

Xherdan Shaqiri largohet për arsye shëndetësore nga grumbullimi i Zvicrës në prag të dy ndeshjeve eliminatore të Euro 2020 me Gjeorgjinë dhe Danimarkën. Sipas Federatës Zvicërane të Futbollit, mesfushori shqiptar ka një inflamacion në ije dhe nuk mund të japë kontribut në dy takimet

Euro 2020/ Sia dalin Lila dhe Binaku, Panucci arnon kombëtaren
  • 2019-03-18

Euro 2020/ Sia dalin Lila dhe Binaku, Panucci arnon kombëtaren

Kombëtarja shqiptare e futbollit zhvilloi sot pasdite seancën e parë stërvitore në kuadër të përgatitjeve për dy takimet e muajit mars ndaj Turqisë dhe Andorrës, të vlefshme për eliminatoret e kampionatit europian të vitit 2020. Grupi në dispozicion të trajnerit Christian Panucci nuk

Tensionohet situata në Fushë Krujë, goditet lojtari i Tiranës
  • 2019-03-17

Tensionohet situata në Fushë Krujë, goditet lojtari i Tiranës

Federata Shqiptare e Futbollit guxoi shumë kur vendosi ti japë dritën jeshile Kastriotit që ndeshjen me Tiranën ta zhvillojë në stadiumin Redi Maloku të Fushë Krujës, pasi edhe këtë herë nuk munguan incidentet. Në përfundim të takimit, trajneri Mema u afrua te arbitri kryesor, për t