Rezultate te kerkimit per termin: +Londr

Meta: total 1000 / total_found 7086 / time 0.003 / keyword[0] londr / docs[0] 7086 / hits[0] 8975 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Boshatiset Syri i Londrës pas zbulimit të një bombe të Luftës së Dytë Botërore

Syri i Londrës është evakuuar pasi një person ka identifikuar një bombë të pashpërthyer të Luftës së Dytë Botërore. Anije të policisë janë parë në lumin Thames dhe një helikopter është parë duke fluturuar rreth zonës afër lumit, pasi një turist ka parë një objekt afër bre

No Pic available
  • 2017-06-25

Të mos vizatosh dot një nudo

Në shkollën e arteve të Notingamit në shekullin e XX, gratë nuk lejoheshin të vizatonin një nudo. Në qoftë se burrat punonin me një model të gjallë, një grua duhet të shkonte në dhomën e lashtësisë. Margaret Collyer, rrëfen përvojën e saj në librin « Jeta e një artisteje »

Rrezik nga zjarret, evakuohen 800 banesa në Londër
  • 2017-06-24

Rrezik nga zjarret, evakuohen 800 banesa në Londër

Pesë kulla gjigande me banorë janë evakuuar në mënyrë të menjëhershme në lagjen Camden në veri të Londrës, për shkak se rrezikoheshin nga ndonjë zjarr i mundshëm. Banesa në fjalë janë rreth 800. Vendimi është marrë pas testimeve të veshjes së ndërtesave nga jashtë, të cilat

No Pic available
  • 2017-06-24

Londër, evakuohen gati 800 familje

Më shumë se 800 familje në zonën e Vilave Zvicerane në Londrën veri-perëndimore janë evakuuar për shkak të shqetësimeve të sigurisë ndaj zjarrit. Këshilli i Camden u shpreh se banorët u zhvendosën për ti hapur rrugë punimeve emergjente të sigurisë ndaj zjarreve. Këshilli gjithas

17 gjëra që nuk i dinit për mbretëreshën Elisabeta II
  • 2017-06-24

17 gjëra që nuk i dinit për mbretëreshën Elisabeta II

Për 65 vjet në fronin e Anglisë, mbretëresha jep shumë pak intervista dhe flet akoma më pak për veten. Ja disa fakte personale që i përkasin asaj Nuk ka shkuar kurrë në shkollë Për 65 vjet në fronin e Anglisë, Elisabeta II është një nga figurat më të njohura publike në botë. Po

No Pic available
  • 2017-06-22

Nga Benfika te Juve dhe Real: 10 klubet që fituan më shumë nga shitja e lojtarëve

Sipas të dhënave të ofruara nga Transfermarkt, Barcelona nuk është në mesin e dhjetë klubeve, që kanë gjeneruar më shumë të ardhura nga shitja e lojtarëve gjatë dekadës së fundit, duke treguar se ajo nuk është një klub i shitjes. Nëse ka tri ekipe në këtë klasifikim nga La Lig

Becker falimenton,  banka i rrëmben pronën në Mallorca
  • 2017-06-22

Becker falimenton, banka i rrëmben pronën në Mallorca

Momente të vështira në jetën e Boris Becker. Një Gjykatë e Londrës ka deklaruar falimentimin e ish numrit 1 të tenist botëror dhe fitues i 6 titujve grand slam për shkak të një borxhi prej 6 milionë Eurosh. Bëhet fjalë për një kontratë të lidhur me një bankë në vitin 2015. Edhe