Rezultate te kerkimit per termin: +Londer +Lojrat +Olimpike

Meta: total 60 / total_found 60 / time 0.000 / keyword[0] londer / docs[0] 3572 / hits[0] 4330 / keyword[1] lojrat / docs[1] 1300 / hits[1] 1845 / keyword[2] olimpike / docs[2] 4559 / hits[2] 9120 /
Nivele alarmante te dopingut ne olimpiada e dyshimte nje e treta e medaljeve
  • 2015-08-02

Nivele alarmante te dopingut ne olimpiada e dyshimte nje e treta e medaljeve

0 brbr SSSAbrASS brbrNiveli i mashtrimit ne Lojrat Olimpike duhet te jete alarmues Ky eshte perfundimi qe del pas publikimit te analizave te gjakut te 5 000 atleteve pjesemarres ne Olimpiada dhe Boterore qe nga viti 2001 deri me sotbrbr brbrTelevizioni gjerman ARDVDR dhe gazeta britanike Sand

No Pic available
  • 2014-08-09

Lojtarët olimpik të volejbollit sjellinrërë në mes të londrës

Të tjera rreth shkrimit VIDEO LONDER - Qendra tregëtare e Londrës “Convent Garden” është transformuar në një fushë volejbolli plazhi nga lojtarët olimpikë Lucy Boult

Londer fiton arkitekti kosovar
  • 2013-12-02

Londer fiton arkitekti kosovar

Ka fituar në Londër çmimin e parë në botë për projektin e tij të arredimit të brendshëm të një lokali të muzikës Jazz në Prishtinë, arkitekti me origjinë nga Kosova, Përparim Rama. Projekti i tij p

Nis numerimi mbrapsht per Lojrat Olimpike dimerore te Socit
  • 2013-10-30

Nis numerimi mbrapsht per Lojrat Olimpike dimerore te Socit

Kur kanë mbetur edhe 100 ditë deri në fillimin e Lojrave Olimpike Dimërore në Soçi te Rusise edhe ne Neë York e Londer, me ngjarje festive ka nisur numerimin mbrapsht per eventin spektakolar e te shumepritur te lojerave olimpike te shkurtit 2013. Kesaj rradhe pje

Londer 2012 boom i ekonomise britanike
  • 2013-07-19

Londer 2012 boom i ekonomise britanike

Ekonomia britanike ka përjetuar një rritje prej 9,9 miliardë paund në tregti dhe investime, që prej organizimit të Lojrave Olimpike në 2012, si dhe Lojrat Paralimpike, bëjnë të ditur disa kërkime. Një raport për qeverinë

Nisin sot ne Londer Lojerat Paraolimpike
  • 2012-08-30

Nisin sot ne Londer Lojerat Paraolimpike

Ende nuk janë harruar madhështia dhe shkëlqimi i Olimpiadës së Londrës. Veçse, vetëm pak javë pas ceremonisë së mbylljes së “Londër 2012”, ja ku vjen dita për t’u hapur Lojrat e tjera, edhe ato të quajtura

Londer 2012  ceremonia e mbylljes spektakolare
  • 2012-08-14

Londer 2012 ceremonia e mbylljes spektakolare

Në thelb të gjithçkaje është një ide dhe kjo vjen natyrshëm si rrjedhë e një filozofie. Kokat e artit dhe spektaklit britanik e kishin shumë mirë të kristalizuar në kokë se çfarë do të bënin në ceremon