Rezultate te kerkimit per termin: +Londer

Total: 3739
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.824Z

Londer Papa takon Cameron

Takim ne Londer mes Papa Benediktit XVI dhe kryeministrit britanik David Cameron ne diten e trete te vizites se tij ne Britani. Ati i Shenjte ka shkuar ne pallatin e arkipeshkeve te Westminster pasi ka lene ambasaden papale apostolike selia e qendrimit te tij ne Londer.Pas takimit me krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.714Z

Londer vritet politikani pakistanez

Nje politikan i njohur pakistanez qe jetonte ne azil politik ne Londer eshte ekzekutuar diten e djeshme. Ai jetonte ne Londer qe nga fundi i viteve 90. Imran Farooq eshte gjetur i pajete per shkak te plageve te mara nga nje thike pasi u sulmua ne pjesen e jashtme te shtepise se tij ne Gr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.029Z

Kate Winslet transferohet ne Londer

Aktorja Kate Winslet do te transferohet per disa kohe ne Londer ne menyre qe femijet e saj te jene prane ish-bashkeshortit Sam Mendes i cili po xhiron filmin e ri te sages James Bond ne territorin britanik. Kate tregon keshtu qe ka nje zemer te madhe duke thene qe nuk do ishte e drejte ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.447Z

Londer Britaniaarreston Julian Assange

LONDER- Themeluesi i Wikileaks Julian Assange eshte arrestuar nga policia britanike ne Londer bazuar mbi nje urdherarresti evropian. Assange akuzohet nga Suedia per krime seksuale por vete 39 vjecari nga Australia ka mohuar akuzat. Scotland Yard beri te ditur se Assange u arrestua me nje mandat arre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.920Z

Londer ekspozite e piktoreve shqiptare

Dy artiste shqiptare kane hapur ekspozitat e tyre vetiake ne Londer duke terhequr vemendjen e artdashesve perfshi ate te kritikes. Me mbeshtetjen e ambasades shqiptare punimet e Adrian Pacit jane ekspozuar ne galerine Bloomberg Space dhe ajo e Endri Kosturit ne Galerine Lenoks.Per Pacin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.402Z

Zyrtarizohet Kongo, grumbullimi ne Londer

FSHF ka njoftuar se eshte arritur zyrtarisht marreveshja me Federaten e Kongos, per zhvillimin e ndeshjes miqesore, me 15 nentor. Ne daten e lire te kalendarit nderkombetar, kuqezinjte nuk do te kene ndeshje per kualifikueset e Euro 2008. Ndeshja do te luhet ne Londer, ku ishte parashikuar te luhej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.718Z

Londer vritet nje politikan pakistanez

Nje politikan pakistanez eshte vrare afer shtepise se tij ne Londer. Personi eshte identifikuar si Imran Farooq lideri i partise pakistaneze MQM. Kjo parti ka nje qendrim anti-taleban dhe ka ndikim ne qytetin Karaci dhe ne provincen Sindh. Thuhet se politikani Farooq kishte jetuar ne Londer prej

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama