Rezultate te kerkimit per termin: +Londonderry

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] londonderry / docs[0] 9 / hits[0] 12 /
Spektakolare në Irlandë, ja si vidhet bankomati me eskavator në 4 minuta (VIDEO)
  • 2019-04-10

Spektakolare në Irlandë, ja si vidhet bankomati me eskavator në 4 minuta (VIDEO)

#td_uid_2_5cae44b26f8ae .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/04/106336251_atmstolenindungiven-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; }

Shpërthen autobomba në Irlandën e Veriut, dyshohet për Ira-n e Re
  • 2019-01-20

Shpërthen autobomba në Irlandën e Veriut, dyshohet për Ira-n e Re

Një autobombë ka shpërthyer jashtë gjykatës së Londonderry, në Irlandën e Veriut. Policia lokale ka marrë një telefonatë paralajmëruese dhe ka arritur të shkojë në vendngjarje për të evakuuar disa zyra para shpërthimit. Asnjë person nuk mbeti i lënduar. Ndërkohë që dy persona

Nominimet për MTV EMA 2015, në garë edhe Rita Ora|FOTO
  • 2015-09-16

Nominimet për MTV EMA 2015, në garë edhe Rita Ora|FOTO

Transmetuar më 15.09.2015 - 17:03 Shpallen edhe për këtë vit nominimet për ndarjen e çmimeve muzikore në Europë nga MTV. Taylor Swift është artistja super e suksesshme për këtë event, e cila prin me nëntë no

SHBA, 99 vjet burg shqiptarit, qëlloi të shoqen 39 herë me kaçavidë
  • 2015-02-07

SHBA, 99 vjet burg shqiptarit, qëlloi të shoqen 39 herë me kaçavidë

Një 47-vjeçar nga Shqipëria u dënua me 99 vjet burg nga një gjykatë amerikane, sepse para katër vitesh kishte masakruar gruan e tij, duke e qëlluar plot 39 herë me kaçavidë, pas një sherri mes tyre. Mediat amerikane raportonin dje, se nga seancat gjyqësore, i akuzuari Petrit Diko i kish

Real-Ira kërcënon Mbretëreshën
  • 2011-04-26

Real-Ira kërcënon Mbretëreshën

Grupi disident irlandez, Real Ira, fraksion i ndarë nga IRA kur kjo e fundit hoqi dorë nga përpjekjet e armatosura për pavarësi nga Britania, kërcënoi me atentate gjatë vizitës së Mbretëreshës Elisabet në Republikën e Irlandë

Perkujtohet 39 vjetori i Bloody Sunday
  • 2011-01-31

Perkujtohet 39 vjetori i Bloody Sunday

39 vjet pasi trupat britanike qëlluan mbi protestues të të drejtave të njeriut në Irlandën e Veriut me mijëra vetë marrin pjesë në atë që është quajtur dhe marshimi i fundit në kujtim të Bloody Sunday, të dielë

No Pic available
  • 2010-06-23

Të vërtetat e pazbardhura

Ditët e Memories janë duke u bërë gjithnjë e më shpesh si ditë përkujtimesh të mistereve të pazgjidhura. Kur do të flasim për misterin e Ustikës - në ditët e ardhshme - ne do të rreshtojmë edhe njëherë tjetër listën e supozimeve dhe hamendësimeve që asnjë sentencë gjykate -