Rezultate te kerkimit per termin: +Londrs

Meta: total 53 / total_found 53 / time 0.000 / keyword[0] londrs / docs[0] 53 / hits[0] 59 /
9 gjra q ndoshta nuk i dini pr Katarin
  • 2017-08-21

9 gjra q ndoshta nuk i dini pr Katarin

Sa sht i pasur Katari? Pse bn shopping n bot? A sht e vrtet q t dieln punohet? Dhe mbi t gjitha pse sht n kriz me vendet e tjera t gjirit? Dimensionet Nuk llogariten. Katari sht pak m i madh se Abruzzo ( 11.437 kundr 10.795 km kuadrat). Kjo e bn t 167-tin vend n bot pr nga siprfaqja. Por sht m i pas

Projekti politik i Ismail Qemalit që nuk realizua asnjëherë
  • 2013-04-26

Projekti politik i Ismail Qemalit që nuk realizua asnjëherë

Nga Lavdosh Ahmetaj Përpara Konferencës së Paqes, një ndjenjë e fortë përgjegjësie dhe dëshire për të kontribuar me të gjitha mënyrat në favor të çështjes shqiptare kishte zënë vend veçanërisht në atmosferën e të gjithë lobimeve të shqiptarëve kudo në botë. Në këtë vo

No Pic available
  • 2010-09-01

Ilir Kumbaros i refuzohet liria me kusht

I biri vendosi nj garanci pasurore prej 10 mij sterlinash Ilir Kumbaro edhe n seancn e djeshme gjyqsore t ekstradimit ka kmbngulur prball nj gjykatsi britanik se ai sht Shaqa Shatri nj qytetar shqiptar nga Prizreni i Kosovs. Q n fillim t seancs gjyqsore q zgjati m shum se 40 minuta, kur ish-shefit

No Pic available
  • 2010-08-29

HafenCity, sfida e re e Hamburgut

Hamburgu sht nj nga qytetet m t bukura n bot q t ofron prvese pamjes natyrore edhe gjithka tjetr t strholluar t stisur nga dora e njeriut. Lagjja e re e ktij qyteti pritet q t jet nj nga projektet m t mdha urbanistike t bots. Por a do t jet i suksesshm? Arkitektt dhe inxhiniert e ktij projekti gjiga

No Pic available
  • 2010-08-26

Scotland Yard, pranga Ilir Kumbaros për llogari të Interpol Tiranës

Operacioni sekret pr kapjen e ish-shikasit q jetonte n shtpin e djalit n jug t Londrs Arrestohet pr t dytn her n Londr Ilir Kumbaro n baz t nj flet arresti ndrkombtar lshuar nga Gjykata shqiptare e Krimeve t Rnda. “Top Channel” ekskluzivisht ka msuar t gjitha detajet e operacionit t Sco

Enesa Berisha mahnit n muzikalet e Londrs
  • 2010-08-25

Enesa Berisha mahnit n muzikalet e Londrs

Muzikalet e Londrës tashmë kanë pjesë të tyre edhe një këngëtare të re shqiptare nga Kosova. Enesa Berisha falë telentit të saj për të aktruar, përfshi një zë të bukur dhe të fortë, ka mundur të interpretojë me sukses në rolet kryesore në dy prej tyre. Interpretim

No Pic available
  • 2010-08-22

Çmenduritë e njerëzve të famshëm

Npr koncerte, udhtime pune, apo thjesht pr t pushuar, kjo nuk ka rndsi, VIP-at dshirojn q krkesat e tyre t plotsohen nj pr nj. Lule t shtrenjta, araf t qndisur, ushqime bio, suita q kushtojn shum... Por mbi t gjitha, nj rrmuj e paimagjinueshme q vetm ata din ta bjn Npr koncerte, udhtime pune, apo th