Rezultate te kerkimit per termin: +Londres

Total: 1370
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.710Z

Afrohen Lojerat Olimpike te Londres

Olimpiada e Londres eshte me pak se njeqind dite larg. Anembane botes shume konkurrenteve u duhet ende te kualifikohen per te marre pjese ne garat gjate gjashtembedhjete diteve te aktivitetit. Te tjere sportiste po hyjne ne javet e fundit te trajnimit. Kryeqyteti britanik eshte pothuajse gati per te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.600Z

Sulm me thike ne qender te Londres

brbrNje grua rreth te 60-ve eshte vrare dhe pese persona te tjere kane mbetur te plagosur nga sulmi me thike i nje te riu ne qender te Londres Te lenduarit jane jashte rrezikut per jeten Autori i krimit eshte nje 19-vjecar i cili eshte arrestuar menjehere pas krimit Sipas policise behet fjale per n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.112Z

Kina kerkon zgjerimin e Heathrow te Londres

Ambasadori kinez ne Londer Li Xiaoming ka thene se vendi i tij i ka kerkuar Britanise se Madhe qe te rrise kapacitetin e aeroportit Heathrow te Londres me qellim qe Kina te kete mundesi te rrise numrin e fluturimeve drejt kryeqytetit britanik Lajmi eshte bere publik para vizites se kryeministrit kin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.715Z

Britani Hapet velodromi i Lojerave verore te Londres

Organizatoret e Lojrave Olimpike te Londres paraqiten zyrtarisht velodromin ultra modern qendra e pare per Lojrat Verore 2012 qe ka perfunduar ne Parkun Olimpik. Kater here kampioni olimpik Chris Hoy hapi korsite e velodromit sot kur iu bashkua per nje xhiro ne mengjes ne lindje te Londres nga medal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.575Z

Merkel akuza Uoll Stritit dhe Londres

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka akuzuar bursen e Uoll Stritit dhe ate te Londres , per krizen e rende financiare qe po kalon bota. Gjate nje fjalimi te mbajtur ne Nuremberg , kreu i qeverise gjermane nenvizoi se G-20 gjate samitit qe do zhvillohet ne 24-dhe 25 shtator ne Shtetet e Bashkuara. Du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.803Z

Phelps: Pas Londres, lamtumire!

Gjigandi i pishinave, Micael Phelps, i cili mban rekordin e 8 medaljeve te arta ne nje olimpiade, zbulon te ardhmen e tij. Objektivi i notarit amerikan eshte terheqja pas olimpiades se Londres ne vitin 2012. “Pas kater vitesh do ta braktis notin dhe do t’i dedikohem jetes&rdq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.081Z

Lulzim Basha shpallet “Qytetar i Lire i Londres” Sonila Isaku

Kryetari i Bashkise se Tiranes, Lulzim Basha eshte nderuar ne Londer me titullin “Qytetar i Lire i Londres”, duke u bere politikani me i ri qe e merr kete titull dhe shqiptari i pare qe nderohet me kete cmim. Basha e konsideroi marrjen e ketij titulli nje privilegj per te, por dhe per kryeqytet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama