Rezultate te kerkimit per termin: +Lors

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] lors / docs[0] 3 / hits[0] 3 /
Sulmi ndaj Marko Boçarit në një pikturë
  • 2016-01-30

Sulmi ndaj Marko Boçarit në një pikturë

Tërheqja e artistit Eugen Delacroix, ndaj heroit suljot duke i realizuar një tablo. Cila ishte kjo pikturë dhe përse Delacroix iu drejtua heroit suljot Marko Boçari, për të cilin tashmë ndër artistët e Europës figura e tij ishte kthyer në një objekt frymëzimi në pikturë, në l

12 vjet burg, për sulmuesin e gazetës daneze
  • 2011-05-31

12 vjet burg, për sulmuesin e gazetës daneze

Është dënuar me 12 vjet burg një person që shkaktuar një shpërthim në një hotel në Danimarkë gjatë përgatitjes së një bombe letër, të cilën synonte t`ia dërgonte një gazete daneze që kishte ngjal

No Pic available
  • 2009-10-18

Barcelonë - Paris

Shënime udhëtimi Në Rrugën Avinjo ku Pikaso u frymëzua për nudot, vepra kthesë e shekullit XX; tek Miroja në Barcelonë, qyteti i përkryer i harmonisë midis gjinive të artit; në Paris me Kadarenë dhe vetminë solemne në hollet e koncerteve. Maks Velo tregon se vendet që pa dhe qoshet