Rezultate te kerkimit per termin: +Lora

Meta: total 56 / total_found 56 / time 0.000 / keyword[0] lora / docs[0] 56 / hits[0] 86 /
Frederik Rreshpja, i mallkuari  me art
  • 2017-02-17

Frederik Rreshpja, i mallkuari me art

Në 17 shkurt të këtij viti mbushen njëmbëdhjetë vjet nga largimi prej kësaj bote i poetit të klasit të parë, Frederik Reshpja. Kushdo që ka lexuar lirikat e tij të trishtuara dhe është magjepsur prej fjalës poetike plot finesë e ndjeshmëri, nuk mund të mos ketë ndërmendur një ç

Italiania Corriere: Mes artit dhe jetës së natës; Përse duhet të udhëtoni në Tiranë!
  • 2016-11-29

Italiania Corriere: Mes artit dhe jetës së natës; Përse duhet të udhëtoni në Tiranë!

E përditshmja italiane Corriere.it ka bërë një shkrim për kryeqytetin tonë, Tiranën. Një guidë e shkurtër për të njohur Tiranën, shkruan ajo në nisje të artikullit. Corriere bën një përshkrim me hapa të disa prej mënyrave kryesore të argëtimit në Tiranë dhe arsyet përse

Leja e lindjes në Shtetet e Bashkuara
  • 2016-05-02

Leja e lindjes në Shtetet e Bashkuara

Ndërsa Shtetet e Bashkuara janë vendi i vetëm i zhvilluar në botë që nuk ofron pushime të paguara lindjeje për nënat e reja, të dy kandidatët aktualë demokratë për president mbështesin një standard kombëtar për 12 javë pushim të paguar. Ky megjithatë nuk është një propozim i

Gjahtari bullgar i emigrantëve: hero apo kriminel?
  • 2016-03-31

Gjahtari bullgar i emigrantëve: hero apo kriminel?

Refugjatët – Një tregtar bullgar i pjesëve të këmbimit të autobusëve është bërë një VIP kombëtar, pasi filloi të patrullonte kufirin turk duke gjuajtur për emigrantë. Shumë bullgarë e duartrokasin iniciativën e tij vigjilente, ndërsa të tjerë janë shumë të shqet

Video: Aktivistja kërcënohet nga Policia Bashkiake e Tiranës
  • 2016-02-19

Video: Aktivistja kërcënohet nga Policia Bashkiake e Tiranës

Një qytetare e quajtur Lora Arbana ka bërë një denoncim nëpërmjet një videoje, sjelljen e Policisë Bashkiake ndaj një shitësi ambulant. Qytetarja e cila thotë se është aktiviste e të drejtave të njeriut, debaton me policët pasi këta të fundit i kërkojnë të mos filmojë. Në den

Kroacia arreston të dënuarin për krime lufte pas 15 vjetësh
  • 2016-02-19

Kroacia arreston të dënuarin për krime lufte pas 15 vjetësh

Policia kroate ka arrestuar të premten ish-kreun e një burgu famëkeq ushtarak, të dënuar për krime lufte kundër serbëve, i cili ka qenë në arrati për 15 vjet. Tomisllav Duiq, i cili është dënuar në mungesë në vitin

Formacionet zyrtare, Gijon - Barcelona
  • 2016-02-17

Formacionet zyrtare, Gijon - Barcelona

Sporting Gijon dhe Barcelona e zhvillojnë ndeshjen e mbetur në La Liga nga ora 18:30. Skuadrat i kanë publikuar formacionet zyrtare. Gijon: Cuellar; Lora, Lichnovsky, Mere, Canella; Mascarell, Cases; Menendez, Halilovic, Perez; Castro AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "41