Rezultate te kerkimit per termin: +Lorenc +Vangjeli

Total: 377
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.452Z

Lorenc Vangjeli: Rama e Meta nuk kanë marrëdhënie miqësie, por janë bashkë prej pushtetit

Lorenc Vangjeli thotë se marrëdhënia mes Ramës dhe Metës nuk mund të konsiderohet një marrëdhënie dashurie apo miqësie. Sipas tij, ata i bashkon pushteti. Nuk është dashuri, por është interes. Nuk është miqësi, por llogari. Këta dy burra janë bashkë prej pushtetit. As njëri d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.633Z

Vizat Vangjeli Politika vonoi procesin

Edhe analisti Lorenc Vangjeli eshte i mendimit se levizja e lire ne zonen Schengen eshte merite e qytetareve shqiptare dhe jo e politikes. Sipas tij nje merite te vecante ka edhe vete BE qe nuk mori parasysh zullumet e politikes shqiptare. Eumlshte shoqeria shqiptare qe ka treguar se esh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.082Z

Vangjeli 4-5 deputete me mandat te jashteligjshem

Ne vijim te fjales se tij ne Shqip analisti Lorenc Vangjeli deklaroi se te pakten 5 deputete sipas tij e kane marre mandatin ne menyre te jashteligjshme. Zoti Vangjeli permendi dy raste nder deputetet ate te ish-kryetarit te Bashkise se Klosit dhe ate te Gerti Bogdanit qe sipas tij ne kun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.115Z

Vangjeli: Mediu dhe Basha, jashte qeverise

Analisti Lorenc Vangjeli ka theksuar se kryeministri Berisha nuk duhet te kishte pranuar ne qeveri Fatmir Mediun dhe Lulezim Bashen, dy ministrat e qeverise se kaluar qe jane ne ndjekje penale nga drejtesia shqiptare. Ai theksoi se ai dhe nje grup gazetaresh kane kerkuar mosperfshirjen ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.685Z

Kartat, Vangjeli: Qeveria nuk ka nje strategji

“Qeveria nuk kishte nje plan konkret per subvencionimin e qytetareve per marrjen e kartave te identitetit”. Ky eshte mendimi i analistit, Lorenc Vangjeli i cili theksoi se qeveria me kalimin e kohes po leshon fale presionit te opozites.“I vene perpara presionit te opozi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.195Z

Basha sherr me Lorenc Vangjelin pse i permendi 21 janarin: Je i shitur i qeverisë

Kreu i PD-së Lulzim Basha, është përplasur sot pasdite me gazetarin Lorenc Vangjeli, teksa jepte prononcime në Studio e Hapur të Eni Vasilit.Ka qenë një pyetje e Vasilit çka ka ngrehur gjakrat në emision. Kjo e ka pyetur Bashën për 21 Janarin, dhe ai nuk është përgjigjur. Pas kës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.685Z

Vangjeli: Qeveria, mjaft me lobingun e NATO-s

Analisti Lorenc Vangjeli ka deklaruar se politika shqiptare, ne vecanti mazhoranca qeverisese duhet te mos vazhdoje me t’i trumpetoje anetaresimit te vendit ne NATO. Sipas tij, ka aspekte te tjera tek te cilat qeveria duhet te perqendrohet. “Nese ne vazhdojme te flasim per NA

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama