Rezultate te kerkimit per termin: +Loreta +Cuka

Meta: total 7 / total_found 7 / time 0.000 / keyword[0] loreta / docs[0] 236 / hits[0] 350 / keyword[1] cuka / docs[1] 176 / hits[1] 276 /
No Pic available
  • 2017-09-06

Ashpërsimi i dënimeve penale nuk e zbrapsi dhunën në familje

Fildeze  Hafizi, 39 vjeç, u ekzekutua me dy plumba të enjten në Tiranë, ndërsa policia arrestoi si autorin e dyshuar të krimit, ish-bashkëshortin e gjyqtares, Fadil Kasemi, 53 vjeç. Kasemi ishte dënuar më herët nga gjykata për dhunë ndaj bashkwshortes, por duke përfituar nga një amni

Jeta e trishtuar e stolave në parqet e Tiranës (Fotoreportazh)
  • 2017-04-26

Jeta e trishtuar e stolave në parqet e Tiranës (Fotoreportazh)

Përmes një serie fotosh të realizuara në muajt e fundit në Tiranë, objektivi i fotografes Loreta Cuka ka fokusuar “trishtimin dhe plakjen” e stolave shumëngjyrësh në disa zona të kryeqytetit. Loreta Cuka | BIRN “Migrimi” masiv i të rinjve shqiptarë nga stolat e pa

No Pic available
  • 2017-04-19

FOTOLAJM / Patriarkalizmi i vitit 2017 në Shqipëri

Një grua e lidhur në kurriz me katër thasë shtroje për bagëtinë, udhëhiqet nga bashkëshorti i saj teksa kthehen për në shtëpi në zonën e Dajtit, 7 kilometra nga qendra e Tiranës. Cilësuar si një skenat më të zakonshme të pabarazisë gjinore në zonat periferike, pamje të tilla v

FOTOLAJM/ Gratë në fshatrat e Tiranës, ja si ngarkohen me 4 thasë mbi kurriz nga burrat e tyre
  • 2017-04-19

FOTOLAJM/ Gratë në fshatrat e Tiranës, ja si ngarkohen me 4 thasë mbi kurriz nga burrat e tyre

Një grua e lidhur në kurriz me katër thasë shtroje për bagëtinë, udhëhiqet nga bashkëshorti i saj teksa kthehen për në shtëpi në zonën e Dajtit, 7 kilometra nga qendra e Tiranës Është e vështirë të besosh se skena të tilla (që të kujtojnë filmin Përrallë nga e kaluara), nd

FOTO sa 1000 fjalë nga rrugët e Tiranës
  • 2017-02-03

FOTO sa 1000 fjalë nga rrugët e Tiranës

Figura e babait në familjet shqiptare ka qenë prej vitesh ajo e një kryetari hijerëndë në shtëpi, i cili dashurinë e tij për fëmijët e shprehte me rreptësinë e stereotipave që përherë kanë rrethuar fjalë burrë në Shqipëri. Sot, fatmirësisht, brezi i ri i baballarëve i ka t

No Pic available
  • 2009-09-26

Listat shtese te fituesve ne universitete

Universiteti i Tiranës Histori ADELA LLAMBI KUMARAKU ADELA PETRIT LAÇI AGRON RUFAT ALLARAJ AJLA AGIM PULAHA ALBANO YMER IDRIZI ALBIONA DAN REXHA ALDI ALBERT SANXHAKU ALIDA BESHIR ZYKA ALKETA LAZDËR GJINAJ ALKIDA JETNOR BRAKA ALMA AVNI ALIAJ ANA ARBEN DOMI ANA DILAVER CENO ANASTAS V

No Pic available
  • 2009-04-23

Universiteti i Tiranës, lista e atyre që përfitojnë kuponat e letërnjoftimeve

Universiteti i Tiranës ka shpallur dje listën e plotë të 1714 personave që duhet të tërheqin kuponat e letërnjoftimeve pranë sekretarive, me vetëm 200 lekë të reja. Përfituesit janë studentët që nuk kanë pasaportë dhe nuk kanë aplikuar për letërnjoftime. Numri fillestar i aplik