Rezultate te kerkimit per termin: +Lorik +Cana

Meta: total 1000 / total_found 4527 / time 0.003 / keyword[0] lorik / docs[0] 5155 / hits[0] 8676 / keyword[1] cana / docs[1] 5673 / hits[1] 13793 /
Lamtumira e Gianni De Biasi-t, Lorik Cana i ka dy fjalë për të
  • 2017-06-15

Lamtumira e Gianni De Biasi-t, Lorik Cana i ka dy fjalë për të

Largimi i trajnerit Gianni De Biasi nga kombëtarja shqiptare si trajner i saj ka surprizuar jo pak të gjithë sportdashësit. Të shumtë kanë qenë ata që kanë komentuar dhe i kanë shkruar fjalë të mirë trajnerit italian. Por një shkrim mes tyre ka veçuar, ai i ish-kapitenit të kombëta

No Pic available
  • 2017-06-06

Lorik Cana: Ti heqim kapelen De Biazit dhe të ecim përpara

Për afro një dekadë ka qenë ai lideri i Kombëtares shqiptare. I larguar nga futbolli i luajtur verën e kaluar, Lorik Cana mbetet një personazh unik në ambientin kuqezi. Gjithmonë i balancuar dhe i kujdesshëm kur shprehet, edhe pas një humbje katastrofale si ajo në Luksemburg. Tashmë si

Veliaj dhe Lorik Cana përurojnë fushat sportive në kopshtet publike
  • 2017-06-05

Veliaj dhe Lorik Cana përurojnë fushat sportive në kopshtet publike

Tirana është qyteti i parë në Shqipëri që nis zbatimin e një programi sportiv për të gjithë fëmijët që frekuentojnë kopshtet publike. Pas rehabilitimit dhe ndërtimit të kopshteve, Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me fondacionin Lorik Cana, ka nisur zbatimin e projektit për ndërt

Cana: Nëse De Biazi vendos të ikë, duhet ti heqim kapelen!
  • 2017-06-05

Cana: Nëse De Biazi vendos të ikë, duhet ti heqim kapelen!

Për afro një dekadë ka qenë ai lideri i Kombëtares shqiptare. I larguar nga futbolli i luajtur verën e kaluar, Lorik Cana mbetet një personazh unik në ambientin kuqezi. Gjithmonë i balancuar dhe i kujdesshëm kur shprehet, edhe pas një humbje katastrofale si ajo në Luksemburg. Tashmë si

Nis projekti për ndërtimin e infrastrukturës sportive në kopshtet publike
  • 2017-06-05

Nis projekti për ndërtimin e infrastrukturës sportive në kopshtet publike

Tirana është qyteti i parë në Shqipëri që nis zbatimin e një programi sportiv për të gjithë fëmijët që frekuentojnë kopshtet publike. Pas rehabilitimit dhe ndërtimit të kopshteve, Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me fondacionin Lorik Cana, ka nisur zbatimin e projektit për ndër

Dilema për kapitenin, De Biasi fsheh zgjedhjen
  • 2017-06-04

Dilema për kapitenin, De Biasi fsheh zgjedhjen

Përpos zgjedhjeve në formacionin titullar apo aspektit taktik të lojës, që do të jetë edhe në shërbim të sfidës kualifikuese me Izraelin, Gianni De Biasi ka edhe një tjetër dilemë në Luksemburg. Bëhet fjalë për shiritin e kapitenit. Në mungesë të Ansi Agollit të pezulluar për

Lorik Cana i ftuar special në aktivitet bamirësie
  • 2017-05-27

Lorik Cana i ftuar special në aktivitet bamirësie

Lorik Cana vazhdon të mbetet një shembull për tu ndjekur jo vetëm në fushën e lojës por dhe jashtë saj. Kjo ishte arsyeja kryesore, që kapiteni legjendar i kuqezinjve ishte i ftuar këtë fundjavë nga Fondi i Edukimit Kosovë-Amerikë, në mbrëmjen gala të organizuar nga ky fondacion kus