Rezultate te kerkimit per termin: +Loriku

Meta: total 558 / total_found 558 / time 0.000 / keyword[0] loriku / docs[0] 558 / hits[0] 833 /
Lamtumira e Gianni De Biasi-t, Lorik Cana i ka dy fjalë për të
  • 2017-06-15

Lamtumira e Gianni De Biasi-t, Lorik Cana i ka dy fjalë për të

Largimi i trajnerit Gianni De Biasi nga kombëtarja shqiptare si trajner i saj ka surprizuar jo pak të gjithë sportdashësit. Të shumtë kanë qenë ata që kanë komentuar dhe i kanë shkruar fjalë të mirë trajnerit italian. Por një shkrim mes tyre ka veçuar, ai i ish-kapitenit të kombëta

No Pic available
  • 2017-06-06

Lorik Cana: Ti heqim kapelen De Biazit dhe të ecim përpara

Për afro një dekadë ka qenë ai lideri i Kombëtares shqiptare. I larguar nga futbolli i luajtur verën e kaluar, Lorik Cana mbetet një personazh unik në ambientin kuqezi. Gjithmonë i balancuar dhe i kujdesshëm kur shprehet, edhe pas një humbje katastrofale si ajo në Luksemburg. Tashmë si

Cana: Nëse De Biazi vendos të ikë, duhet ti heqim kapelen!
  • 2017-06-05

Cana: Nëse De Biazi vendos të ikë, duhet ti heqim kapelen!

Për afro një dekadë ka qenë ai lideri i Kombëtares shqiptare. I larguar nga futbolli i luajtur verën e kaluar, Lorik Cana mbetet një personazh unik në ambientin kuqezi. Gjithmonë i balancuar dhe i kujdesshëm kur shprehet, edhe pas një humbje katastrofale si ajo në Luksemburg. Tashmë si

No Pic available
  • 2017-04-29

Flet Lorik Cana: Problemet me zemrën më detyruan të lë futbollin

Për herë të parë Lorik Cana zbulon arsyen e vërtetë që e detyroi të varë këpucët në gozhdë. I ftuar në emisionin Pasdite në Top Channel, ish-kapiteni kuq e zi tregoi se ishin problemet me zemrën ato që i detyruan mjekët të ndalonin Lorikun të luante në fushë. Megjithatë, pavar

Lorik Cana: Problemet me zemrën më detyruan të lë futbollin
  • 2017-04-28

Lorik Cana: Problemet me zemrën më detyruan të lë futbollin

Për herë të parë Lorik Cana zbulon arsyen e vërtetë që e detyroi të varë këpucët në gozhdë. I ftuar në emisionin Pasdite në Top Channel, ish-kapiteni kuq e zi tregoi se ishin problemet me zemrën ato që i detyruan mjekët të ndalonin Lorikun të luante në fushë. Megjithatë, pava

Rrëfimi i Canës: Liga ndërkombëtare, Kosova, Shqipëria e Beogradi
  • 2017-04-09

Rrëfimi i Canës: Liga ndërkombëtare, Kosova, Shqipëria e Beogradi

Lorik Cana në të gjithë fushën. Nga Liga Ndërkombëtare, te karriera si trajner, pse jo ndoshta te Kosova, momenti historik me Shqipërinë, por edhe ngjarjet e 14 Tetorit 2014 në Beograd. Rrëfimin e tij për studentët në Prishtinë, Lorik Cana e nisi nga starti i karrierës si futbollist.

No Pic available
  • 2017-04-09

Lorik Cana: Gati ta drejtoj Kosovën, duhet një ligë e përbashkët me Shqipërinë

Lorik Cana e ka një mendim të përhershëm dhe të stërkonfirmuar tashmë në lidhje me përfaqësimin e kombit shqiptar me një kombëtare të vetme e të përbashkët. E ka thënë këtë sa ishte kapiten dhe lojtar kuqezi, e ka përsëritur edhe së fundi, në realitetin kur tashmë ekziston e