Rezultate te kerkimit per termin: +Loro +Borii

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] loro / docs[0] 2383 / hits[0] 3307 / keyword[1] borii / docs[1] 22 / hits[1] 23 /
No Pic available
  • 2010-08-28

Akord FSHF-Qemal Stafa, Kombëtarja kthehet në shtëpi

Euro 2012 “Braktiset” Shkodra, kuqezinjt do t’i luajn dy ndeshjet e para eliminatore me Luksemburgun dhe Bosnjn n Tiran Kombtarja kthehet n shtpi. Shqipria do t vazhdoj t’i luaj n stadiumin “Qemal Stafa” ndeshjet zyrtare. Pas bisedave m t fundit t zhvilluara ndrm

No Pic available
  • 2010-08-27

Kuzhe rikthen Skelën për Euro 2012

Pak ndryshime n Kombtare pr ndeshjet eliminatore me Rumanin dhe Luksemburgun Shqipria sht gati pr startin e eliminatoreve t Euro 2012. Pas testimeve t shumta n ndeshjet miqsore, trajneri Josip Kuzhe ka prcaktuar edhe skuadrn, t ciln do t ket n dispozicion pr dy ndeshjet e para n Grupin D, ku fillimi

No Pic available
  • 2010-08-27

Skuadra, grumbullimi më 29 gusht në Durrës

Axhenda Kombtarja shqiptare do ta nis grumbullimin pr dy ndeshjet e para eliminatore m 29 gusht. Trajneri Josip Kuzhe ka prcaktuar orn 18.00 t s diels pr paraqitjen e 23 lojtarve t thirrur “nn arm”. Dita e par e grumbullimit parashikohet t kaloj e gjitha me akomodimin n hotel “Dyr

No Pic available
  • 2010-08-26

FSHF, plumb për plumb dhunës

Disiplina: Besa, Sknderbeu, Vllaznia, Elbasani, viktimat e ndshkimeve t ashpra FSHF i prgjigjet “plumb pr plumb” fenomenit t javs s par t kampionatit t 72, dhuns s vrejtur n ndeshjen Besa-Sknderbeu, Vllaznia-Bylis dhe Elbasani-Tirana. Ndrkoh q nuk kan shptuar pa u lagur edhe ekipi i Tira

No Pic available
  • 2010-08-25

Kombëtarja, tri qytete për eliminatoret

Konflikti me stadiumin Nse situata me “sh.a. Qemal Stafa” nuk ndryshon, ather Kombtarja do t vazhdoj t’i luaj jasht Tirans ndeshjet eliminatore t Euro 2012. Pas konfliktit t FSHF-s me drejtuesit e stadiumit (pr qiran dhe tapetin e pandryshuar), kuqezinjt do t’i luajn n &ldqu

No Pic available
  • 2010-08-24

Futbolli shqiptar, dje, sot dhe nesër

N vitet e pas-Lufts s Dyt Botrore, Shqipria ashtu si e gjith Evropa Lindore, u mbush me skuadra futbolli, volejbolli, basketbolli, q mbanin emra revolucionar si Partizani, Lokomotiva, Dinamo, pse jo edhe Bobina. Kshtu ishte ajo koh, e mbushur me dinamo, bobina, precina, valvola. Imagjinoni derbin

No Pic available
  • 2010-08-21

Mustedanagiç: Shqipëria nuk do të tregojë mëshirë përballë askujt

Euro 2012 Asistenti dhe krahu i djatht i Josip Kuzhe analizon situatn prpara eliminatoreve Xhemal Mustedanagi, zv.trajneri i Kombtares shqiptare, ka analizuar situatn e Grupit D, n prag t startit t ndeshjeve eliminatore t Euro 2012. Krahu i djatht i trajnerit Josip Kuzhe ka deklaruar se do t ndrron