Rezultate te kerkimit per termin: +Lou +Reed

Total: 27
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.813Z

Lou Reed, legjenda e rock-ut, ndahet nga jeta

Lou Reed, i cili e mori Rock n Roll-in nga qoshet e errëta si tekstshkrues, vokalist dhe kitarist për Velvet Underground, si dhe si një këngëtar solo, ndërroi jetë të dielën, tha publicisti i tij. Ai u nda nga jeta në moshën 71-vjeçare. Influenca e Lou Reed është një nga ato që, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.423Z

Metallica bashkë me Lou Reed

Nga albumi i përbashkët i grupit Metallica dhe këngëtarit, Lou Reed, i cili është emërtuar “Lulu”, në internet tashmë është publikuar një pjesë e singlit të tij të parë, “View’. (Këndvështrim). Nga Express më 21 shtator 2011 në ora 12:13 Përndryshe, i tër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.712Z

Lou Reed legjenda e rock-ut ndahet nga jeta

Lou Reed, i cili e mori “Rock ‘n’ Roll”-in nga qoshet e errëta si tekstshkrues, vokalist dhe kitarist për “Velvet Underground”, si dhe si një këngëtar solo, ndërroi jetë të dielën, tha publicisti i tij. Ai u nda nga jeta në moshën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.812Z

Shuhet legjenda Lou Reed

Këngëtari legjendar i rrokut, Lou Reed, ka ndërruar jetë të dielën, në moshë 71-vjeçare. Shkaku i vdekjes nuk është bërë publik, mirëpo vokalisti i dikurshëm i The Velvet Underground në vitet e fundit ka pasur probleme me mëlçinë. Pas largimit nga grupi, në vitin 1972 këngëtari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.819Z

Vdes muzikanti i njohur Lou Reed

SHBA-Lou Reed, këngëtari, kompozitori dhe kitaristi, puna e të cilit me grupin "Velvet Underground" në vitet 1960 pati ndikimin kryesor mbi gjeneratën e muzikantëve të rrokut, vdiq dje pranë Nju Jorkut në moshën 71 vjeçare. Agjenti i tij tha s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.767Z

Lou Reed besonte se The Beatles janë plehra (video)

Në një video të publikuar së fundmi me intervista të artistëve të famshëm, vëmendjen e ka rrëmbyer lideri i ndjerë i The Velvet Underground, Lou Reed. Ai ka një opinion jo-popullor për rivalët e tij, The Beatles e The Doors. Video e animuar e publikuar nga PBS me titull "Blank on Blan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.378Z

Lou Reed e Ringo Starr hyjnë në Rock and Roll Hall of Fame

Ish-bateristi i grupit The Beatles, Ringo Starr, rokeri Lou Reed, punk bendi Green Day dhe këngëtari Bill Withers janë ndër artistët që arritën të futen sivjet në Rock and Roll Hall of Fame. Starr u përzgjedh në kategorinë e shkëlqimit muzikor si një solo artist, ashtu siç kanë bër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama