Rezultate te kerkimit per termin: +Luanit

Meta: total 917 / total_found 917 / time 0.000 / keyword[0] luanit / docs[0] 917 / hits[0] 1062 /
No Pic available
  • 2017-06-07

Lufta gjasht ditore e 1967-ës: Pse fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella edhe sot

Para 50 vjetsh nis lufta gjasht ditore: Izraeli sulmoi njkohsisht tre vende arabe fiqnj, q kishin krcnuar t asgjsonin shtetin hebre. Fitorja e Izraelit ka ln gjurm t thella n rajon edhe sot. Ndihej si nj krcnim ekzistencial pr Izraelin, kujton Moshe Milo kohn para shprthimit t lufts. Milo ishte asko

No Pic available
  • 2017-06-01

Intervistë e rrallë e aktorit Roland Trebicka: Nuk merret media me mua, ka politikë

Intervista me aktorin e mirënjohur Roland Trebicka është realizuar nga gazetarja Rudina Xhunga, më 5 Janar të vitit 1994, për gazetën Aleanca. Është nga ato intervista që të sjell imazhin e Landit të gjallë, si dikur, kur na bënte të qeshnim, si askush tjetër. Roland Trebicka nuk ës

No Pic available
  • 2017-05-24

Nga Andi Bushati/ Pse u zemëruan bosët e mediave me paktin Rama- Basha?

Një fortunë në gotë po ngrihet nga pronarët e televizioneve lidhur me ligjin që miratoi dje parlamenti dhe që i detyron ekranet private të trasmejtojnë falas reklamat e partive gjatë fushatës elektorale. Shumica e mediave, pothuajse njëzëri, e konsideroi ligjin e miratuar me 118 vota nj

Kur duhet të martoheni sipas shenjës së horoskopit?
  • 2017-05-20

Kur duhet të martoheni sipas shenjës së horoskopit?

Dita e madhe ka trokitur dhe ju nuk jeni akoma gati për të thënë po? Atëherë yjet do ju ndihmojnë për të gjetur momentin, kohën dhe sezonin e duhur. Nëse nuk jeni ende gati për të bërë një dasmë të madhe, mund ta përdorni këtë kohë që ju tregon shenja e horoskopit për një t

No Pic available
  • 2017-04-28

Më shumë para bashkive. Veliaj: Koha për ligj për Tiranën

Erjon Veliaj, në cilësinë e kryetarit të Shoqatës së Bashkive, deklaroi më herët se decentralizimi i kompetencave drejt bashkive nuk është proporcional me atë financiar. Veliaj kërkoi rritjen e të ardhurave nga taksa e qarkullimit për llogari të pushtetit vendor nga 18% që është ak

Të lutem, ma lër rehat Republikën e re!
  • 2017-03-09

Të lutem, ma lër rehat Republikën e re!

Nga Shpëtim Nazarko Rrugës, në ecje e sipër, po dëgjoja dje për Republikën e re, për të cilën po fliste nga çadra e bulevardit zoti Basha. Ka të drejtë, jo vetëm ai, por edhe ca të tjerë që janë entuziazmuar këto ditë e shkruajnë në gazeta po për këtë gjë. Është vërt

Meta(l)ik!
  • 2017-02-27

Meta(l)ik!

Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane Nuk e kemi vënë re por kur Gadishulli dremiste mbi rehatinë provizore, ajo shkëndija e vogël që shpertheu na dukej qesharake. Une kam qenë më i vogel sesa sot dhe skepticizmin e kisha më të madh se mosha por sot që