Rezultate te kerkimit per termin: +Lucas

Meta: total 860 / total_found 860 / time 0.000 / keyword[0] lucas / docs[0] 860 / hits[0] 1202 /
Reali nuk i rrit pagën, PSG i qepet pas kampionit të botës
  • 2019-03-30

Reali nuk i rrit pagën, PSG i qepet pas kampionit të botës

Raphael Varane nuk është më i lumtur në Madrid dhe po mendon seriozisht largimin nga Reali pasi nuk ndihet i vlerësuar aq sa duhet. Kështu shkruan sot spanjollja AS, e cila hedh dritë edhe mbi shkaqet e kësaj lufte të ftohtë. Dhe të mendosh se jo shumë kohë më parë, ai rinovoi kontrat

Çmendet Bayerni, blen 80 milionë euro kampionin e botës
  • 2019-03-28

Çmendet Bayerni, blen 80 milionë euro kampionin e botës

Bayern Munchen nis revolucionin në organikë. Klubi i famshëm gjerman ka bërë një supergoditje duke siguruar shërbimet e mbrojtësit të Atletico Madrid, Lucas Hernandes. 23-vjeçari kampion bote me Francën do të luajë nga sezoni i ardhshëm me fanellën e Bayern. Gjermanet kanë paguar kla

Goditja e radhës e Igli Tares, spanjolli i Liverpoolit
  • 2019-03-21

Goditja e radhës e Igli Tares, spanjolli i Liverpoolit

Liverpooli duket se është kthyer në tregun e preferuar të Lazios dhe drejtorit të saj sportiv, Igli Tare. Pasi më herët ka transferuar lojtarë si Luis Alberto apo Lucas Leiva, të cilët tashmë janë kthyer në liderë të bardhkaltërve, italianët janë gati të afrojnë një tjetër futb

Arnisa Zeqo rikthen koleksionin e Jan Dibbets
  • 2019-03-11

Arnisa Zeqo rikthen koleksionin e Jan Dibbets

Gati dy dekada më parë artisti Jan Dibbets, do të sillte në Galerinë Kombëtare të Arteve një koleksion veprash. Tashmë 20 vite më vonë këto vepra rivijnë për publikun nën kurimin e Arnisa Zeqos. “Urimet më të mira për 1999-ën” quhet ekspozita e cila do të hapet më 29

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!
  • 2019-02-28

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!

Sa shumë risi në listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri i Brazilit, Tite për dy ndeshjet miqësore të muajit mars ndaj Panamasë dhe Republikës Çeke që do të shërbejnë si një provë gjenerale për 5-herë kampionët e botës, përpara Kupës së Amerikës që do të zhvillohet

Ura e Qiellit/  Kina drejt përfundimit të gradaçelës horizontale (Video)
  • 2019-02-27

Ura e Qiellit/  Kina drejt përfundimit të gradaçelës horizontale (Video)

Një megastrukturë prej 1.12 milionë metër katrorë pritet të hapet në qytetin kinez të Chongqing gjatë këtij viti. Ajo do të përbëhet nga tetë rrokaqiej të lidhur nga një urë qiellore gjigande. I njohur si Raffles City, “rrokaqielli i nëntë” i Chongqing ose “The C

Një histori e imja me Josef Campbell
  • 2019-02-25

Një histori e imja me Josef Campbell

Bill Moyers Kishin kaluar javë prej vdekjes së JosefCampbell dhe ai më kujtohej kudo ku isha e ngado që kthehesha. Duke dalë prej metrosë në TimesSquare dhe ndjerë energjinë e vrundulltë të turmës, buzëqesha me veten duke sjellë ndërmend imazhin që ishte përvijuar prej Campbell pik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama