Rezultate te kerkimit per termin: +Luciano +Boci

Meta: total 202 / total_found 202 / time 0.000 / keyword[0] luciano / docs[0] 869 / hits[0] 1134 / keyword[1] boci / docs[1] 613 / hits[1] 976 /
No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami
  • 2017-05-27

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami

Janë publikuar listat zyrtare të PD-së për deputetë për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, që janë dërguar në KQZ. Kështu, renditja për Tiranën nis me Lulzim Bashën, ndërsa Berisha renditet i shtati në Tiranë. Në listë është edhe Halim Kosova, ish-kandidati i PD-së për B

No Pic available
  • 2017-05-27

PD dorëzon listat, lihen jashtë rebelët. Basha e Berisha në Tiranë

Publikohet lista zyrtare e kandidatëve të PD-së  për zgjedhjet e 25 qershorit.  PD dorëzoi listën e kandidatëve në KQZ një orë pas mesnatës.  Duket se Basha ka bërë ‘katharsis” duke lënë jashtë listave rebelët por dhe gardën e vjetër të kësaj partie. &

Deputetja seksi e PD-së i vë gjoksin partisë: Harrojeni gardën e vjetër, e ardhmja jemi ne që mediat na përdorin për sfond
  • 2017-02-27

Deputetja seksi e PD-së i vë gjoksin partisë: Harrojeni gardën e vjetër, e ardhmja jemi ne që mediat na përdorin për sfond

Deputetja seksi e PD-së, thotë se në media ekspozohen dhe dalin vetëm deputetët demokratë që konsiderohen si garda e vjetër. Sipas Arbjola Halimit, kjo gjë bëhet me qëllim nga mediat, për të treguar anën negative të PD-së. Por ajo thotë se PD ka edhe deputetë të tjerë që nuk

Skandal me licencen televizive
  • 2017-01-27

Skandal me licencen televizive

p styletext-align justifySkandal i Autoritetit te Mediave Audiovizive Bordi i drejtuar nga Gentian Sala i ka dhene ne shkelje flagrante te ligjit shoqerise ADTN licencen kombetare private per transmetime audiovizivebrbr p styletext-align justifyVendimi eshte marre me shumice te thjeshte 4 pro e tre

PD Mijera kuota te lira ne universitete maturantet me mesatare te larte mbeten rrugeve
  • 2016-11-02

PD Mijera kuota te lira ne universitete maturantet me mesatare te larte mbeten rrugeve

Transmetuar me 02112016 - 1412 Tirane 2 nentor 2016 NOAal- Partia Demokratike vijon akuzat ndaj qeverise per reformen ne arsimin e lartebr br Deputeti demokrat Luciano Boci tha sot nga selia blu se diten e djeshme perfundoi afati i regjistrimeve ne univers

PD ndrrat e maturanteve u shkaterruan shtyhet afati i regjistrimit ne universitete
  • 2016-10-29

PD ndrrat e maturanteve u shkaterruan shtyhet afati i regjistrimit ne universitete

Transmetuar me 28102016 - 1336 Tirane 28 tetor 2016 NOAal- Partia Demokratike hedh akuza mbi zgjatjen e procesit te regjistrimeve ne universitetebr br Kreu i departamentit te arsimit ne PD Luciano Boci deklaroi sot nga selia blu se