Rezultate te kerkimit per termin: +Lufts +Civile +Amerikane

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] lufts / docs[0] 572 / hits[0] 860 / keyword[1] civile / docs[1] 46905 / hits[1] 73312 / keyword[2] amerikane / docs[2] 64379 / hits[2] 108097 /
No Pic available
  • 2010-06-11

Basha: Lufta kundër korrupsionit dhe manaxhimi i kufijve, kontribut për vizat

Ministri i Brendshm Lulzim Basha tha sot se lufta kundr korrupsionit, metodat m efektive n goditjen e krimit si dhe menaxhimi i integruar i kufijve kan kontribuar ndjeshm n procesin e liberalizimit t vizave pr shqiptart. Basha i bri deklaratat gjat ceremonis s dhurimit t disa pajisjeve nga qeveria a

No Pic available
  • 2008-11-01

Kosov, koha pr ndryshim!

Java q kaloi ishte padyshim nj jav e ngjeshur si n zhvillimet politike n Kosov por dhe n zhvillimet n proesin e bisedimeve pr statusin e saj. Pas dorhqjes s Bajram Kosumit nga posti i kryeministrit, partit e kualicionit qeveritar u vun n lvizje pr t zevendsuar kryetarin e kosovs, por edhe pr ndrysh

No Pic available
  • 2008-11-01

Lufta kundr terrorizmit n pes vjett e fundit

Sulmi i 11 Shatorit 2001 ndaj Shteteve t Bashkuara, ku gjetn vdekje m shum se tre mij vet jo vetm tronditi sigurin kombtare t pakontestueshme m par t SHBAs por ngjalli nje frik n mbar bot. N gjith botn u ndrmorn masa sigurie, u ndrhy ushtarakisht n Afganistan dhe Irak pr t shkaterruar rrjete terrori

No Pic available
  • 2008-11-01

Strategjia e re e Ameriks pr faqe t zez!!!

Presidenti Bush duke deklaruar se do drgonte m shum ushtar n Irak, n mnyr q t zyrtarizonte kt vendim pritej prej tij q t parashtronte dhe nj zgjidhje politike pr t ulur dhunn. Porse duke mos e prekur fare kt tem dhe duke mos i paralajmruar lidert e Irakut q po ushqejn nj luft civile,duket se luftn d

No Pic available
  • 2008-11-01

T Fuqishmit dhe i Plotfuqishmi; pmbledhje dhe persiatje

Para nj jave nj kolegu im dhe un ishim t ftuar n ceremonin e promovimit t librit "T Fuqishmit dhe i Plotfuqishmi" (The Mighty and The Almighty) nga Madeleine Albright, ish-sekretare e shtetit e SH.B.A. Ceremonia filloi me nj fjal prej rreth 30 minuta nga Zj. Albright mbi temat e trajtuara n libr dhe

No Pic available
  • 2008-11-01

Sakrifica e forcave aleate pas 11 shtatorit

Edhe pse kan kaluar 7 vjet nga sulmet terroriste t 11 shtatorit, bota ende i kujton e i rikujton gjithmon e m shum. Prkujtimi i ksaj tragjedie do t ishte n lartsin e duhur nse organizimet do t bheshin me qllimin e pastr pr t ngushlluar familjet e rreth 3 mij viktimave q humbn jetn gjat ktyre sulme