Rezultate te kerkimit per termin: +Lufttari

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] lufttari / docs[0] 9 / hits[0] 10 /
No Pic available
  • 2016-11-16

Jo vetm muaj mjalti/ Historia e Obamës me Europën

Dashuri e flakt n fillim, faz e shuarjes n mes dhe mall pr m shum tani: Bilanci i marrdhnieve plot ulje ngjitje mes presidentit t SHBA-s, Barack Obama dhe Europs. Nisi n vern e vitit 2008 si nj fest e madhe dashurie n obeliskun e fitores n Berlin. Gjermant e europiant e brohoritn burrin, q me slogan

Kush ishte Prend Doçi-Abati i Mirdits
  • 2013-07-12

Kush ishte Prend Doçi-Abati i Mirdits

Nga Albana Melyshi Lifschin Abati i Mirdits- me kt emn e kan quejt e mundet me u than pr siguri se nuk asht kund nj skaj Shqypnijet ku burrat e mençm dhe t kalemit t mos ta ken ndje e prmend kt emr. Gjergj Fishta Njeri i jashtzakonshm n çdo kuptim, Franc Nopça. Ai ishte i vetmi djal i familjes dh

No Pic available
  • 2010-12-12

Ngec Tirana fluturon Vllaznia

Bardheblute kane besuar deri ne fund se nuk do te dilnin te humbur nga fusha ballshiote. Bylisi ka shenuar me ane te Popovskit por ekipi nuk ka mundur qe ta mbaje rezultatin duke vazhduar traditen 10-vjecare te mosarritjes se fitoreve ndaj Tiranes. Takimi ka pasur kontestime persa i perket gjykimit

No Pic available
  • 2010-11-14

Partizani merr X ne Berat dorehiqet trajneri i Lushnjes

Mesa duket nostalgjiket e Partizanit te dikurshem ishin kthyer per ta pare ate duel emocionues te atyre viteve. Ne perfundimit te ketij takimi skuadra mike eshte percjelle me duartrokitje dhe broherima. Te vetmit qe i kenaqen ketij rezultati jane demat e kuq pasi per beratasit eshte totalisht e kund

No Pic available
  • 2010-11-07

Fiton Partizani por trajneri Bajko braktis ekipin

Nje penallti e Tetoves dhe nje gol i Dushkut u ka dhene te kuqve 3 pike me mjaft vlere per tiu larguar edhe me fundit te klasifikimit. Te kuqte arrijne ta mbrojne te paprekur porten e tyre ne 45 minutat e para. Duhej te vinte minuta e 74-t kur do te akordohej nje penallti per te kuqte e kthyer ne go

No Pic available
  • 2010-08-24

Në Apoloni zbulohet edhe një grua romake

Busti i një gruaje që mendohet të jetë edhe kjo romake e shek. II ose III pas lindjes së Krishtit Kur ka vetm nj jav q zbulimi i statujs s atletit romak entuziazmoi arkeologt, si dhe ridimensionoi punt n Parkun e Apolonis, dje Ministria e Kulturs ka njoftuar pr nj tjetr zbuli

Ish-lufttari i prangosur n Itali
  • 2010-06-13

Ish-lufttari i prangosur n Itali

Një ish anëtar i forcave të UCK-së mbahet nën arrest në Itali, mbi bazën e një urdhëri të lëshuar nga autoritetet e Beogradit, të cilët e akuzojnë për vrasjen e një serbi gjatë luftës. Ai mbahet ende në izolim, edhe pse gjykata speciale e EULEX-it e shpalli atë të pa