Rezultate te kerkimit per termin: +Luft

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.219Z

Ushtar i luftës dhe i paqes

Ideali e kishte frymëzuar rioshin ta rrokte pushkën. Nuk kishte menduar dy herë kur dy vëllezërit ushtarë ia kishin sjellë automatikun Behxhet Gashit, shkruan sot “E diela me Koha Ditore”. Kishte shtrënguar fort rripin e uniformës ushtarake.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.091Z

Përkujtohet luftëtari Feriz Llovca

Është përkujtuar sot me anë të një akademie përkujtimore luftëtari i tri luftërave çlirimtare, respektivisht Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare dhe Ushtrisë Çlirimtare p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.503Z

15 vite pa luftëtarin Enver Dobrajn

Sot mbushen 15 vite qe ndërroj jetë luftëtari i shquar, Enver Dobraj nga Carrabregu i Deçanit. Enveri ishte aty ku gjithmonë luftohej dhe vdiste për atdhe. AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Për 18 muaj rresht ai ishte ne vijat e para te luftime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.596Z

Nipërit dhe mbesat e luftës

Te Beate Bornmüller e tëra filloi në vitin 1991. Lufta e Gjirit diktonte ngjarjet botërore dhe sidomos përmes televizionit pamjet e tmerrshme të luftës arritën edhe në Gjermani. "Unë fillova të kem frikë se avionët do të vijn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.196Z

I kthehet dinjiteti ish-luftëtarit

Lotët në fytyrën e ish luftëtarit të UÇK-së, Skender Havolli, nuk janë më. Fytyra e tij është më e buzëqeshur. Jeta e tij është lehtësuar dhe nuk i ngjan më asaj që bënte ai e familja e tij para dy jav&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.453Z

Luftëtari fiton 2-1 ndaj Butrintit

SARANDË- Luftëtari kalon një provë të vështirë në Sarandë dhe e mbyll ndeshjen me fitoren 2-1 përballë Butrintit dhe i vetëm kryeson në Kategorinë e Parë, me pretendim Superligën. Ndeshja filloi me gol për Luftë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.445Z

Luftë kundër mafias ballkanase

 Kryebashkiaku i West – Flandern të Belgjikës, Carl Decaluwe ka paralajmëruar luftë kundër mafias ballkanase, të përfshirë edhe shqiptarë,të cilët aplikojnë haraçin tek pronarët e lokaleve. Ai ka bërë thirr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama