Rezultate te kerkimit per termin: +Luftn

Total: 462
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.443Z

Blair mbron luftn n Irak

Britania do ta kishte mbshtetur invadimin n Irak, madje edhe po t kishte pasur njohuri se Saddam Husseini nuk posedon arm pr shkatrrim masiv, deklaroi sot ish-kryeministri i Britanis, Tony Blair. Blair, i cili n fillim t vitit t ardhshm do t paraqitet para panelit zyrtar pr hetimin e lufts n Irak,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.345Z

BE mbshtet luftn kundr ngrohjes globale

Udhheqsit e Britanis dhe Francs kan theksuar se udhheqsit e BE-s do t ndajn nga dy miliard euro n vit, pr t ndihmuar pjest m t varfra t bots n luftn kundr ngrohjes globale. Kryeministri i Britanis, Gordon Brown dhe presidenti i Francs, Nicolas Sarkozy, theksuan se dy vendet e tyre do t ndajn nj pje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Nga lufta e ftoht n luftn e nxeht

Qe lufta e ftoht q pr pes dekada me rradh ndau Rusin me Perndimin. Por pas viteve nntdhjet do gj mori nj rrjedh tjetr. Lufta e ftoht prfundoi dhe filloi epoka e pax-americana. Nga sistemi dypolar gjeopolitika botrore kaloi n at unipolar. Por n politikn botrore do gj, q nga vitet nntdhjet ka qen shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.333Z

A kemi prsri nj kthim n Luftn e Ftoht?

M 10 Shkurt Presidenti i republiks Ruse Vladimir Putin, n fjalimin q mbajti n Konferencn e 43-t pr Politikn e Siguris n Mynih, kritikoi prpjekjet e nje shteti pr krijimin n bot duhet t jet nj drejtues dhe nj gjykats. Gjithashtu mbrojti mendimin se nga nj prpjekje e till do lindnin pasoja jo vetm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.428Z

Antikorrupsioni, Berisha: Qeveria, masa efikase penalizimi

Pr Kryeministrin Sali Berisha, reformat e thella kan garantuar rezultate efikase kundr korrupsionit mbshtetur nga masa efikase t penalizimit t t gjitha rasteve korruptive. Kryeministri e konsideroi dje mjaft t rndsishm rolin e shoqris civile n prpjekjen antikorrupsion. Gjat nj ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.194Z

Marschall: Duhet konsensus pr luftn antikorrupsion

Drejtori i 'Transparency International', për Europën dhe Azinë Qendrore, Miklos Marschall kërkoi që në luftën kundër korrupsionit të ketë konsensus, ndaj shprehu besimin se elita politike në Shqipëri do të gjejë një mënyrë për të vazhduar bashkë betejën. Në një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.323Z

Basha prezanton punën e Shqipërisë kundër trafikut njerëzor

Shqipria kaprpjekje t medha n luftn kundr trafikimit t qenieve njerzore duke koordinuar aspektin penal t hetimit t trafikimit dhe vnien para drejtsis s trafikantve, me aspektin social n drejtim t mbrojtjes, asistimit dhe riintegrimit t viktimave t trafikimit. Ky ishte qendrim q paraqiti Ministri i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama