Rezultate te kerkimit per termin: +Lufts

Total: 566
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Shnohet Dita Botrore e lufts kundr Sids

Bota po shnon sot 1 dhjetorin, Ditn Botrore t lufts kundr Sids. Organizata Botrore e Shndetsis kt dit pr her t par e shnoi m 1 dhjetor t vitit 1988 dhe q nga ajo koh, 1 dhjetori shnohet pr do vit n t gjitha ant e bots, pr tia joshur vmendjen t gjitha shtresave t shoqris pr problemin e Sids dhe pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Lutja e invalidit t lufts

I nderuar Ahmeti, Thai, Vejseli! E di q ndoshta nuk do t keni koh pr t lexuar kto fjal t mija por, sidoqoft, po i shkruaj. Nuk pres ndonj gj nga kjo letr, thjesht dua t shpreh dhimbjet e s kaluars, ndrrat e parealizuara dhe vetmin q m rrethon. Nuk pres t m kuptoni ka do t thot t jesh invalid i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.851Z

Pasojat e lufts n Komunn e Vushtrris

Nga Hajdin Islami Edhe komuna e Vushtrris si shum pjes t tjera t Kosovs doli nga lufta me dme t shumta njerzore dhe materiale. Pas lufts detyrim kryesor ishte sanimi dhe zbutja e ktyre pasojave t mdha. Mirpo fal angazhimit t Institucioneve komunale t Vushtrris u arritn rezultate t konsiderue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

OSBE: Dështim në gjykimin e krimeve të luftës

N Kosov ka pasur dshtim t sistemit pr gjykimin e krimeve t lufts, sht konkluzioni i nj raportit t OSBE-s, q trajton shtjet e krimeve t lufts n periudhn 1999-2009. Pr 10 vjet me radh, sistemi gjyqsor ka dshtuar t’i gjykoj krimet e lufts n Kosov. Ky prfundim i nxjerr nga rap

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.199Z

Kosov, harrohen veterant e lufts

Dikur ishte i rreshtuar në radhët e Ushtrisë çlirimtare të Kosovës, ndërsa tani në rreshtin e shumëkërkuesve të hekurishteve për të siguruar mbijetesën. Veteranin e luftës së UçK-së ky profesion e ka ndjekur tani e 20 vjet, ai me këtë profesion mban familjen e tij. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.545Z

Obama: Fund lufts n Irak

Barack Obama është presidenti i dytë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës që deklaron fundin e luftës në Irak. George Bush e bëri këtë më 1 maj të vitit 2003, ndërsa Obama të martën mbrëma nga Zyra Ovale. Presidenti komunikoi fundin e misionit të luftimeve amerikanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Në Vushtrri kërkohet për varrezë masive

Viktimat e lufts N fshatin Zhilivod t Komuns s Vushtrris, n nj lokacion t dyshuar si varrez masive, dje kan nisur grmimet. Aty dyshohet t jen t varrosur 20 serb t vrar gjat lufts n Kosov. Grmimet po bhen n pranin e nj numri t madh vzhguesish dhe ekspertsh ligjor, vendor e ndrkombtar, si dhe prfaqsu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama