Rezultate te kerkimit per termin: +Luftes

Meta: total 1000 / total_found 7354 / time 0.017 / keyword[0] luftes / docs[0] 7354 / hits[0] 10819 /
Retkoceri tregon për “tmerrin” që po ndodh në KUR Prishtina
  • 2015-08-29

Retkoceri tregon për “tmerrin” që po ndodh në KUR Prishtina

Selatin Retkoceri i emruar në poztinë e U.D. të Kryeshefit Ekzekutiv nga Bordi i Drejtorëve i KUR "Prishtina", përmes një kumtesë dërguar mediave ka treguar për parregullësit që po ndodhin brenda këtij institucionit. Më poshtë mund ta lexoni letrën e tij të plotë: Përfaq

Koment Ballkani Perendimor mbetet i perjashtuar
  • 2015-08-28

Koment Ballkani Perendimor mbetet i perjashtuar

Transmetuar me 27082015 - 1756 Ne Vjene takohen kryeministrat nga e gjithe Europa ne Konferencen e dyte per Ballkanin Perendimor Nje takim i prapambetjes me arrogancen e pushtetit mendon Dragoslav Dedovicbr br br br Ballkani Perendimor eshte nje term te

FOTOT/ Strehimi Antiatomik në qendër të Tiranës
  • 2015-08-28

FOTOT/ Strehimi Antiatomik në qendër të Tiranës

Punimet për rikonstruksionin e hyrjes së tunelit që të shpie ne Strehimin Antiatomik, janë drejt përfundimit. Këto janë fotot nga punimet dhe hyrja ne tunel. Strehimi, sipas arkitektit Artan Shkreli, njëherësh këshilltar i kryeministrit Rama eshte ndertuar ne vitet e Luftes se Ftohte.

Vendimmarrjet e Samitit te Vjenes
  • 2015-08-28

Vendimmarrjet e Samitit te Vjenes

brbrProcesi i Berlinit i nisur nje vit me pare duket se ka dhene ne Vjene produktet e para konkrete te angazhimit te vendeve te Bashkimit Europian kundrejt vendeve te Ballkanit Perendimor qe ende nuk jane pjese e unionit Ne perfundim te samitit Ministri i Jashtem Ditmir Bushati ne nje interviste te

Treni nazist me ar ekziston
  • 2015-08-28

Treni nazist me ar ekziston

0 brbr SSSAbrASS brbrKur lajmi per zbulimin e nje treni te Luftes se Dyte Boterore ne Poloni i mbushur me ar u be publik u ngriten shume pikepyetje A ekzistonte me te vertetebrbr brbrZyrtaret polake u shprehen 99 te bindur duke iu referuar fotove te radareve se treni ndodhet nentoke prane qytetit j

Mbyllet Samiti ballkanik i Vjenes Thelbi i deklarates se perbashket inkurajimi dhe mbeshtetja e rinise
  • 2015-08-27

Mbyllet Samiti ballkanik i Vjenes Thelbi i deklarates se perbashket inkurajimi dhe mbeshtetja e rinise

Transmetuar me 27082015 - 1529 PUBLICITET Vjene 27 gusht 2015 NOAal- Samiti i Vjenes ka mbyllur sot punimet e tij  Ne perfundim te Samitit kryeministrat e rajonit kane dale me nje deklarate te perbashket ku ata angazhohen p

Maqedonia do te perballet edhe me nje tjeter vale emigrantesh
  • 2015-08-25

Maqedonia do te perballet edhe me nje tjeter vale emigrantesh

Transmetuar me 25082015 - 1541 PUBLICITET Maqedoni 25 gusht 2015 NOAal-Numri i refugjateve qe kerkojne te hyjne ne Maqedoni per te kaluar ne evropen sa vjen dhe rritetbr br Agjencia e Kombeve te Bashkuara per Mbrojtjen e Ref