Rezultate te kerkimit per termin: +Lufthansa

Meta: total 239 / total_found 239 / time 0.000 / keyword[0] lufthansa / docs[0] 239 / hits[0] 389 /
Misteri i rrëzimit të avionit Boeing 737 Max! Sa i sigurt është ai?
  • 2019-03-18

Misteri i rrëzimit të avionit Boeing 737 Max! Sa i sigurt është ai?

Rrëzimi i dytë i një avioni të ri Boeing brenda pak muajsh ka zgjuar dyshimet për sigurinë e tij. Deri tani Boeing 737 konsiderohej si shtylla kurrizore e flotave mbarë botërore. Kompanisë turistike gjermane TUI duket nuk i ecën fati. Që prej dy vjetësh ajo po përgatitet për marrjen e

No Pic available
  • 2018-10-11

Germania, low cost për fluturimet me Gjermaninë, hyn në tregun shqiptar

Germania, operatori gjerman i fluturimeve me kosto të ulët nga Gjermania, ka vendosur që të hyjë në tregun shqiptar. Lajmi është bërë i ditur për Monitor nga Dr. Rolf Castro-Vasquez, drejtor ekzekutiv (CEO) i Tirana International Airport. Ata kanë interes për të fluturuar në disa rrug

No Pic available
  • 2018-04-10

Protestat e sindikatave blllokojnë fluturimet në Gjermani dhe Francë

Dy nga linjat ajrore më të mëdha të Evropës, gjermanja Lufthansa dhe francezja Air France janë goditur nga grevat e sektorit publik, duke shkaktuar shtyrjen e qindra fluturimeve dhe irritimin e dhjetëra mijëra pasagjerëve, të cilët janë bllokuar në aeroporte. Lufthansa është detyruar

Shtohen low cost, por fluturimet nga Shqipëria kushtojnë edhe trefish më shtrenjtë se rajoni
  • 2018-04-09

Shtohen low cost, por fluturimet nga Shqipëria kushtojnë edhe trefish më shtrenjtë se rajoni

Ndonëse numri i kompanive ajrore që kanë linja direkte me Shqipërinë po shtohet, përfshirë dhe ato me kosto të ulët (low cost), çmimet e biletave për të fluturuar nga Tirana drejt vendeve të ndryshme të Europës vijojnë të mbeten më të shtrenjtat në rajon, në disa raste edhe dyf

No Pic available
  • 2017-05-07

Selfie juaj së shpejti në makiato

Ripples quhet makineria e cila do të pikturojë fytyrën tuaj në makiato dhe kushton 1.400 dollarë. ‘Selfie-t’ janë tipari më tërheqës por makineria gjithashtu mund të shkruajë fraza të ndryshme. Qindra makineri tashmë janë shitur në të gjithë Amerikën, Korenë e Jugut, K

Alitalia në grevë, mijëra turistë e udhëtarë bllokohen nëpër aeroporte
  • 2017-03-20

Alitalia në grevë, mijëra turistë e udhëtarë bllokohen nëpër aeroporte

Turistë dhe udhëtarë që u duhet të kalojnë për në apo përmes Italisë me fluturimet e tyre, janë përballur me vonesa apo anulime të fluturimeve falë një greve që po mbahet nga kontrollorët e trafikut ajror, si dhe punonjësit e tjerë të transportit ajror. Kompania kryesore italiane

No Pic available
  • 2017-03-13

Në Berlin anulohen 1 mijë fluturime

Një mijë fluturime janë anuluar sot në Berlin si pasojë e grevës që ka nisur sot stafi në dy aeroporte të kryeqytetit gjerman për shak të mosmarrëveshjeve në lidhje me pagat. Sindikata kërkon një rritje të pagës për personelin e parë 12 euro në orë nga rreth 11 euro që është