Rezultate te kerkimit per termin: +Luginn

Meta: total 26 / total_found 26 / time 0.000 / keyword[0] luginn / docs[0] 26 / hits[0] 30 /
Haxhinasto: Kosova të bëhet pjesë e KE-së dhe OSBE-së
  • 2012-06-14

Haxhinasto: Kosova të bëhet pjesë e KE-së dhe OSBE-së

Zv.kryeministri dhe ministri i Jashtëm, Edmond Haxhinasto duke folur në këshillin e përhershmë të OSBE-së në Vienë (14 qershor) Zv.Kryeministri dhe Ministri i Punve t Jashtme, Edmond Haxhinasto në fjalën e mbajtur në Kshillin e Prhershm t OSBE-s, ka informuar shtetet pjesmarrse pr priori

No Pic available
  • 2010-08-19

Bogdanoviç: Të nisin hetimet ndaj Ragmi Mustafës

Ministri Ministri pr Kosovn n qeverin e Kosovs, Goran Bogdanovi, ka krkuar fillimin e hetimeve lidhur me deklaratn e kryetarit t Komuns s Preshevs, Ragmi Mustafa, me arsyetim se kjo deklarat prbn shkelje t Kushtetuts s Serbis. Bogdanovi e kakt pas deklarats s z. Mustafa se sjelljet e shqiptarve n L

No Pic available
  • 2010-08-18

Prishtina rrit kuotat për studentët nga Presheva

Masat Ministri i Arsimit t Kosovs, Enver Hoxhaj, ka premtuar rritjen e numrit t studentve preshevar n Universitetin Publik t Prishtins. Ministri Hoxhaj ka pritur kryetarin e Komuns s Preshevs, Ragmi Mustafa, me t cilin ka biseduar pr shum shtje q kan t bjn me arsimimin e shqiptarve q jetojn n Lugin

No Pic available
  • 2010-08-17

Rilindja e heshtur e shqiptarëve të rinj

far kan t prbashkt gjimnastika “Funky”, projekti pr ndrtimin e “lops s mendur”, apo kurset e gjuhs arbreshe? N dukje t par asgj. Prse n t vrtet t gjitha kto dhe veprimtari t tjera kan prfunduar n nj artikull-akuz t nj gazete t prditshme italiane, me titull “shpenzimet e

No Pic available
  • 2010-08-15

Digjen dy banesa në Shkodër dhe në Krujë

Zjarret Ndrsa Gjirokastra mbetet ende n tym, pr shkak t djegies s mbeturinave n nj mal Zjarret jan shndrruar n shqetsim serioz kto dit t nxehta gushti. Dy banesa n Shkodr dhe Kruj jan prfshir nga flakt dje, dhe vetm fal ndrhyrjes n koh t reparteve t zjarrfikseve shtshuarja n koh e vatrave t zjarrit

No Pic available
  • 2010-07-15

Rregullimi i Ballkanit

Perdja sht gati t ngrihet n aktin e radhs s diplomacis ballkanike: mendimi kshillues i Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis (GJND) pr ligjshmrin e pavarsis s Kosovs n 2008, pritet t bhet i ditur m von kt ver. Mbshtetja n GJND ishte nj tentim mendjempreht diplomatik i Beogradit pr t ble

No Pic available
  • 2010-07-11

Pse nuk u pengua masakra?

Masakra kundr burrave mysliman n Srebrenic n vitin 1995 sht gjenocidi m i rnd i ndodhur n Evrop pas Lufts s Dyt Botrore. Zbardhja historike dhe juridike nuk ka prfunduar ende. N 11 korrik prkujtohet pr t 15-in vit masakra e Srebrenics. N vitin 1995 n qytetin, zon e mbrojtur nga K