Rezultate te kerkimit per termin: +Lugins

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.000 / keyword[0] lugins / docs[0] 27 / hits[0] 34 /
No Pic available
  • 2010-08-28

Kanali kullues pa ujë, dështon të mbjellat e Klosit

Protesta Bujqit krkojn dmshprblim pr tharjen e tokave t mbjella me bim t arave, foragjere dhe pem frutore Kjo ver pr banort e Lugins s Matit, kaloi duke u shkaktuar atyre nj dm edhe m t madh se ai i vitit t kaluar kur nga fara shterp e misrit nuk morn asnj kilogram misr. Dje n ort e paradites, qind

No Pic available
  • 2010-08-19

Restaurimi i muzeut Kronikë në gur, drejt përfundimit

Restaurimi i galeris ku mendohet t vendoset muzeu “Kronik n gur” po shkon drejt prfundimit. shttashm nj pun masive pr restaurimin e mureve, veshjen e dyshemes e hidro dhe termoizolimin e saj, si dhe nj pjes e puns pr sistemin elektrik. Po shkon kshtu drejt prfundimit

No Pic available
  • 2010-08-18

Prishtina rrit kuotat për studentët nga Presheva

Masat Ministri i Arsimit t Kosovs, Enver Hoxhaj, ka premtuar rritjen e numrit t studentve preshevar n Universitetin Publik t Prishtins. Ministri Hoxhaj ka pritur kryetarin e Komuns s Preshevs, Ragmi Mustafa, me t cilin ka biseduar pr shum shtje q kan t bjn me arsimimin e shqiptarve q jetojn n Lugin

No Pic available
  • 2010-08-17

Balet klasik në rrënojat antike të Hadrianopolit

Aktiviteti “N gjurmn e Adrianit” ka qen pjes e promovimit t projektit “Archadrin” “N gjurmn e Adrianit” ishte titulluar nj mbrmje baleti organizuar t shtunn n Teatrin Antik t Hadrianopolit n Sofratik t Gjirokastrs. Tingujt e disa arieve t njohura, krcimet klasike

No Pic available
  • 2010-08-12

Pezullohen punimet, hetim firmës për shkelje

Objektet arkeologjike Syrja Lela, prgjegjs n sektorin e Arkeologjis s Shptimit, pran Agjencis s Shrbimit Arkeologjik, tregon gjendjen aktuale t objekteve arkeologjike t dmtuara gjat ndrtimit t aksit rrugor Levan-Tepelen, si dhe masat ndshkimore q do t merren pr moskallzimin nga ana e firms ndrtuese

No Pic available
  • 2010-08-11

Nga kalaja e Himarës Berisha promovon turizmin

Në kështjellën ku djali i Skënderbeut mbrojti trevat shqiptare Fare mir mund t kishte zgjedhur malet kreshpgri e kryelarta t lugins s Valbons pr t dal para mediave krejtsisht i knaqur, i qet. Por, si pr t thyer rekordet e tij, ashtu dhe pr t pushuar, Kryeministri i vendit, Sal

No Pic available
  • 2010-07-28

Qyteti që ndërtoi i biri Sulltanit

Cili ishte njeriu që e themeloi qytetin e Elbasanit? A ishte ai një njeri i zakonshëm? 1 Me nj popullsi prej 100 000 banorsh, sot ai sht nj nga qytetet m t mdha dhe m t rndsishme t Shqipris. I shtrir n fushn me t njjtin emr, n “qendr’’ t hapsirs shqiptare,