Rezultate te kerkimit per termin: +Lugins

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.930Z

Balet klasik në rrënojat antike të Hadrianopolit

Aktiviteti “N gjurmn e Adrianit” ka qen pjes e promovimit t projektit “Archadrin” “N gjurmn e Adrianit” ishte titulluar nj mbrmje baleti organizuar t shtunn n Teatrin Antik t Hadrianopolit n Sofratik t Gjirokastrs. Tingujt e disa arieve t njohura, krcimet klasike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

EVN fiton tenderin pr HEC-et n kaskadn e Devollit

900 milion euro pr ndrtimin e hidrocentraleve, kapacitet total t instaluar 319 MW, prodhim mesatar vjetor t energjis 985.400 MW/h, koh ndrtimi prej 6 vjetsh dhe respektim optimal t aspekteve ekologjike mjedisore. Kjo ka qen oferta me t ciln kompania austriake EVN sht shpallur fituese e tenderit pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.951Z

Prishtina rrit kuotat për studentët nga Presheva

Masat Ministri i Arsimit t Kosovs, Enver Hoxhaj, ka premtuar rritjen e numrit t studentve preshevar n Universitetin Publik t Prishtins. Ministri Hoxhaj ka pritur kryetarin e Komuns s Preshevs, Ragmi Mustafa, me t cilin ka biseduar pr shum shtje q kan t bjn me arsimimin e shqiptarve q jetojn n Lugin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.349Z

Meta: Pajtimi serbo-shqiptar, i arritshëm

Për ministrin e Jashtëm Ilir Meta, një pajtim mes shqiptarëve dhe serbëve në rajon është një proces i gjatë, por jo i paarritshëm Pr ministrin e Jashtm Ilir Meta, nj pajtim mes shqiptarve dhe serbve n rajon sht nj proces i gjat, por jo i paarritshm. Natyrisht, sipas tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

Dy parqe t reja industriale

Dy parqe t reja industriale do t ndrtohen n Vlor dhe n Shngjin. Gjat nj konference t organizuar sot, i pranishm ishte e kryeministri Berisha, ku dhe u nnshkruan kontratat pr dy parqet e reja industriale, n Vlor dhe Shngjin, prkatsisht nga shoqrit Idea Vlora sh.a dhe "Atz International Tirana", shp.k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.253Z

Restaurimi i muzeut Kronikë në gur, drejt përfundimit

Restaurimi i galeris ku mendohet t vendoset muzeu “Kronik n gur” po shkon drejt prfundimit. shttashm nj pun masive pr restaurimin e mureve, veshjen e dyshemes e hidro dhe termoizolimin e saj, si dhe nj pjes e puns pr sistemin elektrik. Po shkon kshtu drejt prfundimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.979Z

Konsultime diplomatike mes Shqipërisë dhe Serbisë

Zhvillohen konsultime diplomatike midis Ministris s Punve t Jashtme t Republiks s Shqipris dhe Ministris s Punve t Jashtme t Republiks s Serbis Dy zv.ministrat e Punve t Jashtme, znj. Edit Harxhi dhe z. Zdravko Ponosh, zhvilluan konsultimet e para diplomatike midis Republiks s Sh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama