Rezultate te kerkimit per termin: +Luigi +Chiapperini

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] luigi / docs[0] 1156 / hits[0] 1518 / keyword[1] chiapperini / docs[1] 6 / hits[1] 7 /
Kryeministri mbyll viziten surprize ne Afganistan 
Eva Gjura
  • 2012-04-16

Kryeministri mbyll viziten surprize ne Afganistan Eva Gjura

Kryeministri Berisha ka perfunduar viziten e tij surprize qe ju ka bere trupave tane komando ne Afganistan. Gjate kesaj vizite, e cila ka zgjatur dy dite kryeministri Berisha eshte takuar me komandot tane ne Kabul, qe i perkasin kontingjenti OMLT-2, dhe ka ne perberjen e tij 32 ushtarake. Me pas kre

No Pic available
  • 2012-04-16

Berisha vizitë sekrete në Afganistan

16/04/2012  Kryeministria për arsye sigurie njofton pas kthimit nga Kandahari Ushtarëve; Jemi krenarë për ju, do të qëndroni këtu deri në fund Kryeministri Berisha përfundoi vizitën dyditore që u bëri trupave të Forcave të Armatosura Shqiptare në Afganistan, që operojnë n

No Pic available
  • 2012-04-15

Kryeministri Berisha me ushtarë tanë në Herat: Po dëshmoni normat e standardet më të larta të ushtrisë shqiptare  

Në ditën e dytë të qëndrimit në Afganistan, Kryeministri Berisha vizitoi efektivin e kontingjentit të Forcave të Armatosura Shqiptare në Kamp Arena, në Herat. Fillimisht, Kryeministri pati një takim me Komandantin e Komandës Rajonale Per&