Rezultate te kerkimit per termin: +Luigi +Di +Maio

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] luigi / docs[0] 1052 / hits[0] 1377 / keyword[1] maio / docs[1] 18 / hits[1] 22 /
No Pic available
  • 2017-04-24

OJQ po bashkëpunojnë me skafistët? Prokuroria italiane nis hetimet

Gjatë orëve të fundit Italia është përfshirë nga një debat i fortë politik në lidhje me aktivitetin e organizatave OJQ që ndihmojnë në përballimin e krizës së emigrantëve që çdo ditë zbarkojnë përmes Mesdheut në brigjet italiane. Prokuroritë italiane të qyteteve të Pal

No Pic available
  • 2016-11-28

Fundi politik i Renzit, 5 yjet më afër qeverisë

Më katër dhjetor italianët do të votojnë për ndryshimet kushtetuese në një referendum që mund ti japë fund karrierës politike të kryemsintirit italian mateo renzi dhe mund të afrojë më shumë afër qeverisë lëvizjen euroskeptike 5 yje. Reforma kushtetuese propozon uljen drastike të

No Pic available
  • 2016-06-20

Triumfon Lëvizja 5 Yje, për herë të parë Bashkia e Romës do drejtohet nga një grua

Ka përfunduar në Itali raundi i dytë i zgjedhjeve vendore. Të dielën më 19 qershor, italianët kanë votuar në 126 komuna ku në raundin e parë të votimeve më datë 5 qershor kandidatët për kryetar bashkie nuk kanë mundur të fitojnë mbi 50% të votave.Lëvizja 5 Yje e liderit Beppe G

No Pic available
  • 2016-06-20

FOTOT/ Kush është Virginia, e para kryebashkiake e Romës!

Ka përfunduar në Itali raundi i dytë i zgjedhjeve vendore. Të dielën më 19 qershor, italianët kanë votuar në 126 komuna ku në raundin e parë të votimeve më datë 5 qershor kandidatët për kryetar bashkie nuk kanë mundur të fitojnë mbi 50% të votave. Lëvizja 5 Yje e liderit Bepp