Rezultate te kerkimit per termin: +Luigi +Soreca

Meta: total 107 / total_found 107 / time 0.000 / keyword[0] luigi / docs[0] 1156 / hits[0] 1518 / keyword[1] soreca / docs[1] 110 / hits[1] 225 /
Korrupsioni/ Soreca: Kjo luftë do vullnet politik, qytetarët presin shumë!
  • 2019-04-08

Korrupsioni/ Soreca: Kjo luftë do vullnet politik, qytetarët presin shumë!

Lufta kundër korrupsionit vijon të mbetet prioritet i qeverisë shqiptare edhe në mandatin e dytë të saj, ndërsa Bashkimi Europian gjithmonë ka treguar mbështetje për këtë betejë. Këtë mbështetje e ka shprehur sërish sot ambasadori i BE-së në vendin tonë, Luigi Soreca, gjatë fjal

No Pic available
  • 2019-04-06

Ndërkombëtarët me sytë nga opozita e re, zyrtari i DASH takon Rudina Hajdarin

Me shumë gjasë ajo do të zgjidhet kryetare e Grupit Parlamentar të PD-së në Parlament, dhe emri i proklamohet në parim si kryetarja e opozitës së re. Po flasim për Rudina Hajdarin, e cila me një vendim po aq ekstrem sa ai i Lulzim Bashës për të djegur mandatet e deputetëve të tij, e

Shqipëria ka bërë progres!, Spahiu i përgjigjet Sorecas
  • 2019-03-26

Shqipëria ka bërë progres!, Spahiu i përgjigjet Sorecas

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, duke renditur sektorët më të rëndësishëm në vend me një problematikë të thellë, i ka kthyer përgjigje ambasadorit të BE-së, Luigi Soreca. Në një deklaratë në rrjetet sociale, Soreca tha që Shqipëria ka bërë përparim të konsiderueshëm

BE shkon te Rama & Meta, Soreca do dialog: Të kapërcehen dallimet partiake!
  • 2019-03-26

BE shkon te Rama & Meta, Soreca do dialog: Të kapërcehen dallimet partiake!

Lundrimi i pasigurt në një diskurs të rrezikshëm politik dhe thirrja për protesta nga ana e opozitës, në një kohë kur Shqipërinë e ndajnë vetëm 3 muaj nga vendimi për negociatat që BE do të marrë, kanë krijuar shqetësim në Bruksel. Së fundmi ka pasur një takim të përfaqësues

No Pic available
  • 2019-03-18

Kriza politike & Integrimi/ Hahn: Javë vendimtare, palët të punojnë bashkë!

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ndodhet në Bruksel, ku po merr pjesë në Këshillin e Evropës dhe nëpërmjet një postimi në Twitter njofton se ka diskutuar me shtetet anëtare për gjendjen e zbatimit të reformave kyçe dhe situatën aktuale politike në Shqipëri. “Sëris

BE  Opozitës: STOP dhunës! Urgjentisht platformë kombëtare për dialog
  • 2019-03-15

BE Opozitës: STOP dhunës! Urgjentisht platformë kombëtare për dialog

Mundësitë për një tubim të dhunshëm ditën e nesërme, kur opozita do të dalë në shesh për të kërkuar rrëzimin e qeverisë së Edi Ramës janë të mëdha dhe kjo ka bërë që pas ambasadës Amerikane të reagojë edhe delegacioni i BE-së në Tiranë. Teksa SHBA fshikulloi opozitën d

Soreca: Integrimi në rrezik! Qëndrim për të ardhur keq nga opozita
  • 2019-03-08

Soreca: Integrimi në rrezik! Qëndrim për të ardhur keq nga opozita

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, ka komentuar nga Shkodra situatën politike në vend, duke e konsideruar një rast të paprecedentë djegien në bllok të mandateve parlamentare nga opozita. Ai e cilësoi si një rast të paprecedentë djegien në bllok të mandateve parlamentare nga