Rezultate te kerkimit per termin: +Luis +Gonzalez

Total: 36
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.192Z

Figo: Raul Gonzalez, fenomen në futboll

Mesfushori portugez, Luis Figo, i cili i dha fund karrierës si futbollist aktiv me Interin, është kthyer në Spanjë ku është duke jetuar me familjen e tij, ndërkohë që ka folur për dy skuadrat e mëparshme- armiqtë e përhershëm- Real Madridi dhe Barcelona, dhe njëkohësisht e ka lëvdu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.747Z

Tottenham pret Luis Fabianon

Pasi e rrëmbeu një vend që qon në Ligën e Kampionëve, Tottenham po përgatitet për një ‘boom’ të madh në afatin kalimtar të verës. Ai quhet Luis Fabiano, për të cilin, sipas të përditshmes britanike Daily Mail, Hotspur ka bërë gati ofertën prej 20 milionë eurosh. Por, nuk p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.474Z

Spanje vdes kineastii njohur Luis GarciaBerlanga

MADRID- Kineasti Luis Garcia Berlanga i konsideruar si klasiku i kinemase spanjolle dhe autori i nje filmografie te rendesishme vdiq sot ne Madrid ne moshen 89-vjecare deklaroi Akademia Spanjolle e Kinemase. Eumlshte nje humbje e madhe per kinemane dhe gjithe kulturen spanjolle deklaroi ministrja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.408Z

Enrique, Federatës së Spanjës: Më keni befasuar, se kam pritur

Federata Spanjolle e Futbollit ka caktuar gjyqtarin Gonzalez Gonzalez për të ndarë drejtësinë në ndeshjen mes Athletic Bilbaos dhe Barcelonës. Caktimi i këtij gjyqtari nuk i ka pëlqyer aspak trajnerit Luis Enrique, që e ka të freskët ndeshj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.963Z

Merk, arbitri me i mire per 2007-en

Eshte, Markus Merk, arbiti me i mire ne bote per vitin 2007. Bilbili gjerman udheheq listen e IFFHS, Instituti Nderkombetar i Historise dhe Statistikave te Futbollit, qe e ka qendren ne Bon. Merk ka mundur te mbledhe 106 pike duke dale per here te trete ne krye. Pas tij renditet Herbert Fandel me 92

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:26.127Z

Raul mbetet jashtë Euro 2008

Raul Gonzalez nuk do të marrë pjesë në fazën finale të Euro 2008, pasi trajneri i kombëtares spanjolle, Luis Arragones, e ka lënë jashtë listës së madhe me 31 lojtarë. Nga të gjithë këta emra, në muajin maj, tekniku do të zgjedhë skuadrën me të cilën do të marrë pjesë në Au

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.710Z

Merk, gjyqtari më i mirë i shekullit XXI

Ish referi gjerman Markus Merk është mbret i gjyqtarëve në shekullin XXI. Këtë vlerësim e ka dhënë të mërkurën Instituti Ndërkombëtar për Histori dhe Statistika të Futbollit (IFFHS), i cili e ka publikuar renditjen e gjyqtarëve më të mirë në botë në bazë të votave vjetore, p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama