Rezultate te kerkimit per termin: +Luis +Gutierrez

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] luis / docs[0] 6755 / hits[0] 8845 / keyword[1] gutierrez / docs[1] 207 / hits[1] 250 /
Ju hoq kurora “Miss Universe”, ja surpriza pas zhgënjimit
  • 2016-03-02

Ju hoq kurora “Miss Universe”, ja surpriza pas zhgënjimit

Transmetuar më 02.03.2016 - 11:30 Shoqëruesja e parë në garën “Miss Universe”, Mis Kolumbia Ariadna Gutierrez, ndoshta u turpërua në këtë garë kur gabimisht u shpall fituese, por duket se pikërisht kjo e ka bÃ

E mashtruan te "Miss Universe", por i lind fati në aktrim
  • 2016-03-02

E mashtruan te "Miss Universe", por i lind fati në aktrim

Përcjellësja e parë në garën “Miss Universe”, Mis Kolumbia Ariadna Gutierrez, ndoshta ishte turpëruar në këtë garë kur gabimisht ishte shpallur fituese, por duket se pikërisht kjo e ka bërë të famshme, pasi do të

No Pic available
  • 2015-12-18

Papa Françesku ratifikon shpalljen e Nënë Terezës Shenjtëri

Në ditën e ditëlindjes së tij të 79 Papa Francesku ka ratifkuar dekretin e shpalljes së Nënë Terezës Shenjtëri. Tre ditë më parë më 15 dhjetor, Kongregacioni mbi Çështjet e Shënjtorëve ka bërë vlerësimin e fundit mbi mrekullinë e atribuar Nënë Terezës mbi shërimin e plot

No Pic available
  • 2015-12-18

Nënë Tereza do të jetë e shenjtë, shpallja më 4 shtator 2016

Në ditën e ditëlindjes së tij të 79 Papa Francesku ka ratifkuar dekretin e shpalljes së Nënë Terezës Shenjtëri. Tre ditë më parë më 15 dhjetor, Kongregacioni mbi Çështjet e Shënjtorëve ka bërë vlerësimin e fundit mbi mrekullinë e atribuar Nënë Terezës mbi shërimin e plot

No Pic available
  • 2015-06-15

Ja mrekullia që mund të shenjtërojë Nënë Terezën

Vatikani po heton mbi shërimin e plotë të një personi nga Brazili, me tumor në tru e në gjëndje mjaft të rënduar të sëmundjes, falë vetëm mrekullisë së Nënë Terezës. Pikërisht ky shërim, shkencërisht i pashpjegueshëm mund të jetë dhe arsyeja e hyjnizmit të Nënë Terezës gj

Presidenti Obama dhe sistemi i imigracionit
  • 2014-11-18

Presidenti Obama dhe sistemi i imigracionit

Uashingtoni po bëhet gati për një tërmet të mundshëm politik gjatë kësaj jave, në qoftë se Presidenti Barack Obama realizon premtimin e tij për të reformuar sistemin shpesh të kritikuar të imigracionit përmes një urdhëri ekzekutiv. Zoti Obama mund të anashkalojë Kongresin për t

Pres. Obama mund të përdorë urdhërin ekzekutiv për imigracionin
  • 2014-11-17

Pres. Obama mund të përdorë urdhërin ekzekutiv për imigracionin

Uashingtoni po bëhet gati për një tërmet të mundshëm politik gjatë kësaj jave, në qoftë se Presidenti Barack Obama realizon premtimin e tij për të reformuar sistemin shpesh të kritikuar të imigracionit përmes një urdhëri ekzekutiv. Zoti Obama mund të anashkalojë Kongresin për t