Rezultate te kerkimit per termin: +Luis +Suarez

Meta: total 1000 / total_found 1414 / time 0.001 / keyword[0] luis / docs[0] 6755 / hits[0] 8845 / keyword[1] suarez / docs[1] 2017 / hits[1] 3850 /

Nga Benfika te Juve dhe Real: 10 klubet që fituan më shumë nga shitja e lojtarëve

Sipas të dhënave të ofruara nga Transfermarkt, Barcelona nuk është në mesin e dhjetë klubeve, që kanë gjeneruar më shumë të ardhura nga shitja e lojtarëve gjatë dekadës së fundit, duke treguar se ajo nuk është një klub i shitjes. Nëse ka tri ekipe në këtë klasifikim nga La Lig

Messi kalon pushimet në Ibiza me Suarez dhe Fabregas
  • 2017-06-14

Ylli argjentinas po kalon disa ditë pushime, pasi ai ndihmoi vendin e  tij të mundë Brazilin 1-0 në miqësoren e tyre në Melburn të Australisë ditën e  premte. Tashmë Messi ka vendosur të kalojë disa kohë më familjen e tij  në ishullin Balearic ku qëndorjnë shokët e t

• 2017-06-01

Griezmann, lojtari më i shtrydhur këtë sezon. Në listë edhe Hysaj

Antoine Griezmann është futbollisti që ka luajtur më shumë ndeshje sesa çdo lojtar tjetër, pjesë e 5 kampionateve më të rëndësishme në Europë. Ky është përfundimi i dalë nga studimi i Observatorit të Futbollit CIES, që ka marrë për bazë minutat e luajtura prej futbollistëve q

• 2017-05-10

Messi, çfarë koleksioni me fanellat që ka marrë pas ndeshjeve!

Ylli Barcelonës, Lionel Messi, kohët e fundit zbuloi se Zinedine Zidane është i vetmi lojtar, që nuk ka kërkuar ta shkëmbejë fanellën me të. Argjentinasi është, megjithatë, një zgjedhje popullore për kundërshtarët, kur vjen koha për ndërrim të fanellave pas ndeshjes. Kjo ka sigur

• 2017-04-21

VIDEO/ Bonucci i kërkon fanellën Messit, Chiellini i bërtet

Bonucci ka marrë një vërejtje të vogël nga Chiellini në minutat e fundit të ndeshjes Barcelona-Juventus, e luajtur mbrëmë në Camp Nou dhe që përfundoi pa gola, 0-0. Në kohën kur turma në Camp Nou po brohoriste ekipin e vet, fare pak minuta para vërshëllimës së fundit të gjyqtarit

Mathiew, Gomes e Denis Suarez, në listën e zezë të Mesit
  • 2017-04-10

Tension te Barcelona pas humbjes 2-0 me Malaga, që i hoqi mundësinë skuadrës së Luis Enriques për ti marrë kreun Realit të Madridit. Në bankën e të akuzuarve janë disa lojtarë të formacionit të Enriques, të cilët nuk u shfaqën në lartësinë e duhur në transfertën andaluziane. M

• 2017-04-05

Enrique: Juventusi është i frikshëm me dhe pa top

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, doli në një konferencë për shtyp para ndeshjes, që ekipi i tij do ta luajë të mërkurën kundër Sevillas, në Camp Nou. I pyetur nëse Iniesta është tashmë në 100 për qind, por edhe aspekte të tjera, trajneri katalanas tha: Andrés ka pasur fat të