Rezultate te kerkimit per termin: +Luiza +Papa

Meta: total 90 / total_found 90 / time 0.000 / keyword[0] luiza / docs[0] 1495 / hits[0] 2433 / keyword[1] papa / docs[1] 8678 / hits[1] 24630 /
Visar Zhiti vlerësohet me çmimin letrar Gjuha e shpirtit në Itali
  • 2016-07-30

Visar Zhiti vlerësohet me çmimin letrar Gjuha e shpirtit në Itali

Kur flet me gjuhën e shpirtit arrin të tejkalosh çdo kufi shtetëror, historik a kulturor. Dhe sinqeriteti edhe pastërtia, nuk mund të mos lexohen, kuptohen e pse jo edhe të vlerësohen. Trofeu i çmimit "Il linguaggio dell'anima" Prandaj, ndihemi të nderuar që ia japim çmimin poetik

Visar Zhiti: Pagëzohet si gjuha e shpirtit në kishën Shën Françesku
  • 2016-07-27

Visar Zhiti: Pagëzohet si gjuha e shpirtit në kishën Shën Françesku

Shkrimtari Visar Zhiti vlerësohet në Itali si "gjuha e shpirtit" për poezinë dhe misionin e saj. Në edicionin më të fundit, të Çmimit Ndërkombëtar "gjuha e shpirtit", Itali 2016, poetit shqiptar iu dha çmimi në ditët e "Narni festival", përgjatë së cilës organizohen veprimtari të

No Pic available
  • 2014-06-02

Administratorja: Paratë e "Sudes", brenda 15 korrikut

TIRANE - Procesi i shqyrtimit dhe verifikimit të pretendimeve të kreditorëve të firmës "Sude" do të përfundojë brenda gjysmës së parë të korrikut, kur do të bëhet edhe ndarja e përqindjeve të parave. Lajmi bëhet i d

No Pic available
  • 2014-05-13

“Sudja”, takimi me kreditorët në 8 grupe, ja lista dhe dita e takimit për secilin

TIRANE - Më datë 19 maj do të nisë të zhvillohet takimi i dytë për procedurat e falimentimit të firmës piramidale “Sude”. Përmes një njoftimi të publikuar në disa media, Administratorja e Falimentimit të këtij sub

No Pic available
  • 2014-04-04

Margarita Xhepa feston 80-vjetorin e lindjes

Të tjera rreth shkrimit Letra e Dritëro Agollit për Margarita Xhepën Sytë e kaltër të Margarita Xhepës janë bërë edhe më të bukur dje në ditëlindjen e s

Teatri Kombëtar i uron 80-vjetorinMargarita Xhepës.Fotot e rralla të roleve
  • 2014-04-03

Teatri Kombëtar i uron 80-vjetorinMargarita Xhepës.Fotot e rralla të roleve

TIRANË- Teatri Kombetar i uron sot me rastin e 80 vjetorit te lindjes se saj aktores se madhe tw skenes dhe filmit Shqiptar, Nderit te Kombit, Margarita Xhepës. Në urimin e dërguar për mediat shkruhet: “Jetë të gjatë dhe te lumtur të mbushur plot me

Berisha pjesë e Komisionit për Asamblenë  Parlamentare të Këshillit të Europës
  • 2013-09-28

Berisha pjesë e Komisionit për Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës

Ish-kryeministri Sali Berisha do të jetë anëtar i Komisionit për Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës. Kështu Berisha do të jetë në komisionin i cili drejtohet nga deputetja e PS-së, Valentina Leskaj ndërsa anëtarë të tij do të jenë edhe deputetët Taulant Balla dhe Pet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama