Rezultate te kerkimit per termin: +Luiza +Xhuvani +Roza

Meta: total 77 / total_found 77 / time 0.000 / keyword[0] luiza / docs[0] 1455 / hits[0] 2362 / keyword[1] xhuvani / docs[1] 2837 / hits[1] 5833 / keyword[2] roza / docs[2] 1049 / hits[2] 1559 /
FOTO/ Të bukurat e kinematografisë shqiptare
  • 2016-12-26

FOTO/ Të bukurat e kinematografisë shqiptare

Këto fotografi janë të ekspozuara në ambjentet e Arkivës Qendrore të Filmit Shqiptar. Janë fotografi të aktoreve shqiptare në kohë të ndryshme nga Margarita Xhepa në fillimet e saj e deri tek Luiza Xhuvani, shkruan 27.al Margarita Xhepa Elvira Diamanti Rajmonda Bulku Luiza Xhuv

No Pic available
  • 2014-01-25

Luiza Xhuvani: Një Bernardëe hijshme nën rrobat e zisë

TIRANE- Duke pasur protagoniste një grua të mbërthyer nga konceptet e traditës e zakoneve, të veshur me rroba zie “Shtëpia e Bernarda Albës” me regji të Kiço Londos vazhdon udhëtimin nëpër Shqipëri. Këtë he

No Pic available
  • 2013-05-07

Listat zyrtare me surpriza, Malaj jashtë PS. Berisha fut dhe aleatët, Rama vetëm PS

TIRANE- Deri në limitet e afatit kanë punuar selitë e partive për listat e kandidatëve për deputetë në kuadër të zgjedhjeve parlamentare 2013. Edhe pse oret e dites se sotme kane qene te gjitha momenteje pritjeje, partite zyrtarizuan ne mbremje vone emrat e kandidateve per deputete. Dy kr

No Pic available
  • 2013-05-07

Listat zyrtare me surpriza, Malaj jashtë PS. Berisha fut dhe aleatët

TIRANE- Deri në limitet e afatit kanë punuar selitë e partive për listat e kandidatëve për deputetë në kuadër të zgjedhjeve parlamentare 2013. Edhe pse oret e dites së sotme kanë qenë të gjitha momente pritjeje, partitë zyrtarizuan në mbremje vonë emrat e kandidatëve për deputet

No Pic available
  • 2013-05-07

Listat zyrtare me surpriza, Berisha fut dhe aleatët, Rama vetëm PS

TIRANE- Deri në limitet e afatit kanë punuar selitë e partive për listat e kandidatëve për deputetë në kuadër të zgjedhjeve parlamentare të vitit 2013.  Partitë zyrtarizuan në mbrëmjen e së hënës vonë emrat e kandidatëve për deputetë. Dy krerët e partive më të mëdha, Ber

No Pic available
  • 2013-05-07

Surpriza me listat zyrtare, Berisha përfshin aleatët, Rama vetëm PS, Malaj i pavarur

TIRANE- Deri në limitet e afatit kanë punuar selitë e partive për listat e kandidatëve për deputetë në kuadër të zgjedhjeve parlamentare të vitit 2013.  Partitë zyrtarizuan në mbrëmjen e së hënës vonë emrat e kandidatëve për deputetë. Dy krerët e partive më të mëdha, Ber

No Pic available
  • 2013-05-07

Surpriza me listat, Berisha përfshin aleatët, Rama vetëm PS. KQZ: Po i verifikojmë

TIRANE- Deri në limitet e afatit kanë punuar selitë e partive për listat e kandidatëve për deputetë në kuadër të zgjedhjeve parlamentare të vitit 2013.  Partitë zyrtarizuan në mbrëmjen e së hënës vonë emrat e kandidatëve për deputetë. Dy krerët e partive më të mëdha, Ber