Rezultate te kerkimit per termin: +Luk +Montanje

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.057 / keyword[0] luk / docs[0] 534 / hits[0] 833 / keyword[1] montanje / docs[1] 3 / hits[1] 6 /
No Pic available
  • 2008-07-11

Doktor Galo dhe zbulimet e tij në fushën e mjekësisë

Doktor Robert Galo konsiderohet si një nga shkencëtarët më të mirë në Shtetet e Bashkuara. Ai është studiuesi i biologjisë dhe mjekësisë që ka bërë zbulimet e viruseve të cilat shkaktojnë leuçeminë dhe Sidën. Zbulimet e tij i kanë hapur rrugën një studimi tjetër për ll