Rezultate te kerkimit per termin: +Luka

Meta: total 1000 / total_found 2374 / time 0.001 / keyword[0] luka / docs[0] 2374 / hits[0] 3503 /
No Pic available
  • 2017-06-17

Sëmundja nga një mallkim mund të kthehet në një bekim!

Miron Çako Shëndetin, që nënkupton një plotësi të forcës jetike, e kërcënon gjithmonë sëmundja, e cila ka qenë, është dhe do të jetë, problemi më i madh, që njerëzit do të përballojnë deri në fund të jetës. Pavarësisht se vdekja është fatkeqësia më e madhe në botë, p

Modriç, dëshmitar në gjyqin e ish-presidentit të Dinamos
  • 2017-06-14

Modriç, dëshmitar në gjyqin e ish-presidentit të Dinamos

Futbollisti i Realit, Luka Modriç dëshmoi këtë mesjavë në gjyqin ndaj ish-presidentit të Dinamos së Zagrebit, Zdravko Mamiç, që akuzohet për evazion fiskal dhe përvetësime të paligjshme. 31-vjecari u paraqit në sallën e gjyqit jo në rolin e të akuzuarit por si dëshmitar kyç lidhu

Skandal në Shkodër, INUV-i nuk prish dot murin pa leje
  • 2017-06-13

Skandal në Shkodër, INUV-i nuk prish dot murin pa leje

Në Bashkinë e Vaut të Dejës nuk zbatohet vendimi i prishjes së murit të paligjshëm. Rreth 30 familje të fshatit Ashtë, në bashkinë Vau i Dejës nuk mund të mbjellin tokat e tyre sepse u është bllokuar kanali vaditës dhe kullues. Një tjetër banor i këtij fshati ka bërë një mur rr

Fëmijëria e vështirë mes varfërisë dhe luftës, ku janë rritur finalistët e Championsit
  • 2017-06-04

Fëmijëria e vështirë mes varfërisë dhe luftës, ku janë rritur finalistët e Championsit

Të lindur mes varfërisë, të arratisur nga lufta, një jetë mes alkoolit dhe drogës së prindërve të të afërmve të tyre. Kjo është fëmijëria e finalistëve të sotëm të Ligës së Kampionëve, të cilët kanë kaluar peripeci dhe vështirësi të shumta gjatë jetës dhe karrierës s

Juventus-Real, formacioni ideal: Sulmi me Ronaldo-Dybala, përrallor
  • 2017-06-02

Juventus-Real, formacioni ideal: Sulmi me Ronaldo-Dybala, përrallor

Juventus-i dhe Real  Madrid-i do të diskutojnë finalen e Ligës së Kampioneve në Kardif. Ndërkohë Goal ka krahasuar 11-et respektive të të dyja skuadrave duke përftuar 11-en e kombinuar. Gianluigi Buffon | Juventus Torino | Nëse Zonja e Vjetër nuk ka pësuar veçse tre gola që nga fill

No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami
  • 2017-05-27

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami

Janë publikuar listat zyrtare të PD-së për deputetë për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, që janë dërguar në KQZ. Kështu, renditja për Tiranën nis me Lulzim Bashën, ndërsa Berisha renditet i shtati në Tiranë. Në listë është edhe Halim Kosova, ish-kandidati i PD-së për B