Rezultate te kerkimit per termin: +Lukaku

Meta: total 293 / total_found 293 / time 0.000 / keyword[0] lukaku / docs[0] 293 / hits[0] 437 /
Djajtë pushtojnë Parkun e Princave të ndihmuar nga VAR, PSG jashtë Champions
  • 2019-03-07

Djajtë pushtojnë Parkun e Princave të ndihmuar nga VAR, PSG jashtë Champions

Manchester United ka bërë mrekullinë në Parc des Princes, duke skualifikuar nga Champions League PSG, pas një fitoreje 1-3. Edhe pse francezët fituan ndeshjen e parë 0-2 në Angli, për ta Champions League duket se është një kompeticion i mallkuar, pasi dështuan keqazi në shtëpi. Lukak

No Pic available
  • 2019-03-03

Projektohet tërmet në merkato, Interi do shkëmbejë Icardin me

Interi është gati të ofrojë argjentinasin Mauro Icardi në një marrëveshje shkëmbimi për sulmuesin e Manchester Unitedit, Romelu Lukaku. Klubi italian është duke u përpjekur të largojë sulmuesin Icardi pas komenteve kontestuese të bëra nga gruaja dhe agjentja e tij, Wanda Nara, rreth

Nuk ka surpriza në Premier League, big-ët fitojnë të gjithë
  • 2019-02-28

Nuk ka surpriza në Premier League, big-ët fitojnë të gjithë

Chelsea triumfoi me rezultatin 2-0 në derbin e Londrës përballë Tottenhamit, një rezultat ky që sjell konfirmimin të paktën përkohësisht të trajnerit italian Maurizio Sarri. Në sfidën e zhvilluar në Stamford Bridge nuk u pa Chelsea i zakonshëm që dominon kontrollin e topit, por një

Solskjaer e lë në stol, Lukaku kërkon transferimin te Juventusi
  • 2019-02-27

Solskjaer e lë në stol, Lukaku kërkon transferimin te Juventusi

Ardhja e trajnerit norvegjez Ole Gunnar Solskjaer në stolin e Manchester Unitedit, ka rezultuar më shumë se e suksesshme për klubin, që tashmë është rikthyer bindshëm në garë për një vend në zonën Champions të renditjes. Megjithatë nuk duket kaq i lumtur qendërsulmuesi i skuadrës,

Man.United fluturon me Solskjaer që njeh vetëm fitore! (Video)
  • 2019-01-05

Man.United fluturon me Solskjaer që njeh vetëm fitore! (Video)

Pesë nga 5, Ole Gunnar Solskjaer nuk njeh rezultat tjetër përveç fitores në stolin e Manchester United. Pas 4 fitoreve radhazi në 4 ndeshjet e tij të para në Premier League, trajneri norvegjez arriti të udhëhiqte Djajtë e Kuq drejt kualifikimin në fazën e 1/16 të FA Cup, ose siç njihe

Manchester United nuk ndalet, vjen fitorja e tretë radhazi
  • 2018-12-30

Manchester United nuk ndalet, vjen fitorja e tretë radhazi

Manchester United i transformuar tërësisht pas largimit të Jose Mourinhos, ndërsa Paul Pogba i rilindur dhe në versionin e tij më të mirë. Djajtë e Kuq fituan me një rezultat tenistik 4-1 me Bournemouthin në Old Trafford, duke siguruar suksesin e tretë radhazi nën drejtimit Ole Gunnar S

Garë për Pochettinon, e duan dy super klube!
  • 2018-12-13

Garë për Pochettinon, e duan dy super klube!

Sipas të përditshmes angleze The Guardian drejtuesit e Realit të Madridit janë duke menduar për shkarkimin e teknikut të përkohshëm Santiago Solari pas humbjes historike 3-0 në shtëpi ndaj CSKA-së së Moskës mbrëmjen e së mërkurës në Champions League. Në këtë panoramë të re ës