Rezultate te kerkimit per termin: +Lukashenkon

Total: 43
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.413Z

Shpërthimi që tronditi diktatorin e fundit komunist të Europës, Aleksander Lukashenkon

15-04-2011 / Nga Ilirian Dahri Shpërthimi i disa ditëve më parë në një metro të Minskut u cilësua si një sulm terrorist nga ana e presidentit Lukashenko por ky diktator i fundit komunist i Europës e përdori ngjarjen duke e konsideruar si n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.553Z

Lukashenko: Më thoni jo dhe do të largohem

Presidenti i Bjellorusisë, Aleksander Lukashenko nuk ka ndermend te largohet vete. Deklaraten e ka bere para gazetareve, te cileve u ka thene prere: sapo të më thoni jo në zgjedhje, unë do të largohem”. Duke iu përgjigjur një pyetjeje të shtruar nga një gazetar i gazetës bjelloruse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.534Z

Berluskoni viziton Bjellorusinë, plasin polemikat

Berluskoni ishte në Minsk ku në takimin me Presidentin Aleksandër Lukashenko, u diskutua lidhur me tregtinë dhe investimet. Por fjalët e Berluskonit se “Populli e do Lukashenkon” kanë shkaktuar polemika në Itali. Politikanë thanë se kavalieri tregoi se është sipërfaqësor dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.164Z

Zgjedhjet presidenciale ne Bjellorusi Lukashenko synon mandatin e peste

0 brbr SSSAbrASS brbrNe Bjellorusi po zhvillohen zgjedhjet presidenciale ku votuesit sic shkruan BBC pritet te kthejne ne pushtet Aleksander Lukashenkon Ai ka drejtuar ish 8211 Republiken sovjetike per 21 vjet me rradhe dhe pritet te siguroje mandatin e peste Ne kete gare marrin pjese tre kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.156Z

Minsk Opozita kerkon doreheqjen e Lukashenkos

Mijera Bjelloruse raportohet se kane protestuar sot ne Minsk me gjithe vendimin per ndalimin e protestes te leshuar nga autoritetet. Associated Press raportoi se rreth 3 mije perkrahes te opozites ishin mbledhur ne kryeqytet duke kerkuar doreheqjen e presidentit Aleksander Lukashenko. Qeverite per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.820Z

Lukashenko për Vestervele: Më mirë diktator se sa gej

Alexander Lukashenko Qeveria gjermane është shprehur se reagimi i presidentit të Bjellorusisë se është më mirë të jesh diktator se sa gej tregon fytyrën e vërtet të tij. Aleksandër Lukashenkon sulmoi ministrin e Jashtëm të Gjermanisë Guido Vestervelle, i cili është një homoseksual

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.786Z

Polonia Bjellorusia nen llupe ne zgjedhjet e ardhshme

Ministri i Jashtem Polak Radosllav Sikorski tha se Bjellorusia do te vezhgohet per zgjedhjet presidenciale te muajit te ardhshem ndersa takoi nje nga kandidatet qe do ta sfidoje liderin autoritar Aleksander Lukashenko. Sikorski foli pas takimit me kandidatin Ulaxhimer Nijakleu i cili po viziton Pol

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama