Rezultate te kerkimit per termin: +Lukov

Meta: total 703 / total_found 703 / time 0.000 / keyword[0] lukov / docs[0] 703 / hits[0] 1265 /
Skafisti i Balilit: Kush është biznesmeni që porosiste drogë nga Greqia
  • 2019-03-25

Skafisti i Balilit: Kush është biznesmeni që porosiste drogë nga Greqia

Skafisti i Klement Balilit, Petro Dalanaj një intervistë ekskluzive për gazetarin e Report Tv, Artan Hoxha zbulon emrin e personit që porositë për sasinë e kanabisit, që trafikoi drejt Greqisë.  Petro Dalanaj thotë se ai është Spiro Gira. Intervista e plotë e Petro Dalanajt për gazeta

Rama: Brenda 2018-s parashikohet rindërtimi i 80 qendrave shëndetësore (Video)
  • 2018-10-06

Rama: Brenda 2018-s parashikohet rindërtimi i 80 qendrave shëndetësore (Video)

Kryeministri Edi Rama ndau sot një video me pamje nga punimet për rindërtimin e qendrave shëndetësore në qarkun e Vlorës. Mirëmëngjes dhe me këtë videoinformacion nga qarku Vlorë i kantiereve të Programit Kombëtar 300 Qendra Shëndetësore në 3 vjet, ju uroj një javë të mbarë, sh

Shoferët ankohen në Fiks Fare, policia: Licencat e bashkisë, të jashtëligjshme
  • 2018-03-27

Shoferët ankohen në Fiks Fare, policia: Licencat e bashkisë, të jashtëligjshme

Bashkia e Himarës dhe Ministria e Transportit licencojnë njëkohësisht kompani për të njëjtat linja interurbane, ndërkohë që shoferët e Himarës përplasen me policinë. Shoferët ankohen në Fiks Fare se policia nuk i lejon të dalin në punë, pasi deklaron se licencat e dhëna nga Bashk

No Pic available
  • 2018-01-16

Himarë, kapet një person i dënuar me 10 vite burg

Foto ilustruese Policia kufitare e Borshit në Sarandë, ka arrestuar një person të dënuar me 10 vite burg. Ai ishte i shpallur në kërkim dhe u ndalua mbrëmjen e sotme, në fshatin Lukovë të Himarës. Bëhet fjalë për shtetasin Artan Muça, 51 vjeç, banues në Tiranë. Ai ka rezultuar per

Emergjencat Civile: 14 vatra zjarri në disa qarqe të vendit
  • 2017-08-08

Emergjencat Civile: 14 vatra zjarri në disa qarqe të vendit

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë regjistruar 14 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacionet për shuarjen e tyre janë angazhuar 98 zjarrfikës, 13 automjete zjarrfikëse, 140 efektivë nga Forcat të Armatosura, dhjetëra vullnetarë, si dhe punonjës të Polici

No Pic available
  • 2017-07-30

Policia Kufitare: Në 16 orët e fundit kanë hyrë në Shqipëri 25 mijë shtetas dhe 5 mijë automjete

TIRANE Policia Kufitare vijon zbatimin e detyrave për përballimin e fluksit të hyrje-daljeve nëpërmjet pikave të kalimit kufitar. Sipas policisë gjatë 16 orëve të fundit, kanë hyrë në territorin e Shqipërisë rreth 25 mijë shtetas si dhe rreth 5 mijë automjete, ndërsa në të gji

Në 16 orë, 25 mijë shtetas hynë në vendin tonë. Policia plan masash
  • 2017-07-29

Në 16 orë, 25 mijë shtetas hynë në vendin tonë. Policia plan masash

Policia Kufitare në të gjithë vendin vijon zbatimin e detyrave të përcaktuara në Planin e Masave  për përballimin e fluksit të hyrje-daljeve nëpërmjet pikave të kalimit kufitar. Masat kanë konsistuar në drejtim të shtimit të sporteleve,  në infrastrukturë, në burime njer