Rezultate te kerkimit per termin: +Luksemburgu

Meta: total 1000 / total_found 1268 / time 0.000 / keyword[0] luksemburgu / docs[0] 1268 / hits[0] 1568 /
Shqiptarët, populli që shpenzon më shumë për ushqime në Europë
  • 2017-06-19

Shqiptarët, populli që shpenzon më shumë për ushqime në Europë

Shqipëria mund të ketë çmime më të lira se në shumë vende të Europës, por të ardhurat e ulëta, që marrin në raport me vendet e tjera, bëjnë që ata të shpenzojnë një pjesë të konsiderueshme të buxhetit për të siguruar nevojat minimale jetësore të të ushqyerit. Sipas të dh

Indeksi i Inovacionit global: Shqipëria e fundit në Europë
  • 2017-06-16

Indeksi i Inovacionit global: Shqipëria e fundit në Europë

Pas Shqipërisë renditen vetëm shtete të ashtuquajtura të botës së tretë, si Taxhikistani, Kurgystani, Namibia, Ruanda, Guatemala, Senegali etj Një tjetër raport e nxjerr Shqipërinë me treguesin më të përkeqësuar në Europë. Bëhet fjalë për Indeksin e Inovacionit Global për vitin

No Pic available
  • 2017-06-12

Cilat janë shtetet që përdorin anglishten si gjuhë të dytë?

Gjuha angleze është ndër më të përdorurat në të gjithë botën, ku njerëzit e vendeve të ndryshme e përdorin për të komunikuar me njëri-tjetrin. Word Economic Forum ka përcaktuar 10 vendet më të mira në botë që e përdorin anglishten si gjuhë të dytë, të cilat janë: 1. Polon

No Pic available
  • 2017-06-09

Jahmir Hyka: Kombëtarja ka nevojë për mbështetje

Edhe për Jahmir Hykën që ndeshjen nuk e ndoqi dot, sepse po udhëtonte nga Amerika drejt Stambollit, për tiu bashkuar Kombëtares. Në këtë moment të vështirë, mesfushori ofensiv kërkon mbështetjen e të gjithëve, ndërsa e pranon se përsëritja e kualifikimit historik në Kampionatin E

No Pic available
  • 2017-06-08

Memushaj: Një fitore me Izraelin dhe nuk flet më njeri për krizë

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Ledian Memushaj, mendon që humbja e pësuar me Luksemburgun ishte më mirë që ndodhi në atë miqësore sesa të ndodhë në ndeshjen e radhës ndaj Izraelit. Në daljen e sotme në konferencë për shtyp, ai injoroi zërat për të ardhmen e trajnerit De Biazi

Modelet e makinave më të shitura në Europë
  • 2017-06-04

Modelet e makinave më të shitura në Europë

Volkswagen Golf është makina më e shitur në Europë. Shifrat tregojnë se makina shumë popullore edhe në vendin tonë shet mbi 500 mijë modele në vit, duke zënë 3,7% të tregut të makinave personale. Ajo ndiqet nga Ford Fiesta, Renault Clio, VW Polo dhe Ford Focus. Ndërsa sa i përket m

No Pic available
  • 2017-06-04

Turpërojnë kuqezinjtë, humbin 2-1 me Luksemburgun

Shqipëria e ka mbyllur me humbje 2-1 miqësoren me Luksemburgun përpara ndeshjes së rëndësishme me Izraelin që do të luhet të dielën e ardhshme e vlefshme për eliminatoret e botërorit Rusi 2018 Kuqezinjtë edhe pse bënë një paraqitje pozitive, nuk arritën ti rrëmbenin një fitore kun