Rezultate te kerkimit per termin: +Lul +Berisha

Meta: total 1000 / total_found 2558 / time 0.005 / keyword[0] lul / docs[0] 9114 / hits[0] 13297 / keyword[1] berisha / docs[1] 138962 / hits[1] 440125 /
KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!
  • 2019-04-10

KUR SOVRANIT I SERVIRET NOCI DHE RROKU I POLITIKËS!

Nga Ilir ÇUMANI (Kujtesë në prag të zgjedhjeve të 30 qershorit) Që politika shqiptare e ka katandisur Shqipërinë në një skenë tragjikomike ku e gjithë dynjaja, brenda dhe jashtë, shqyejnë sytë e shkulin brinjët nga e qeshura, kjo tashmë nuk përbën më asnjë risi, asnjë lajm! E d

Protestat e PD-LSI, Rossini: Berisha regjisori, po luan si kukull e Putinit
  • 2019-04-03

Protestat e PD-LSI, Rossini: Berisha regjisori, po luan si kukull e Putinit

Ish-agjenti i FBI-së e viziton 2-3 herë në vit vendin tonë për qëllime biznesi. Pavarësisht se Partia Demokratike drejtohet që prej vitit 2013 nga Lulëzim Basha, Rossini është i bindur se kryedemokrati i merr drejtimet nga Sali Berisha. Pikërisht këtë të fundit, ish-agjenti i FBI-së

Kriza/ Ish-ministri me skenar ogurzi: Shqipëria mund të kthehet në vitin 85!
  • 2019-04-03

Kriza/ Ish-ministri me skenar ogurzi: Shqipëria mund të kthehet në vitin 85!

Ish-ministri i Jashtëm në qeverinë Berisha, Besnik Mustafaj ka folur sot për krizën politike që ka mbërthyer vendin dhe që sa vjen e thellohet duke parë hendekun që ekziston mes palëve dhe mungesës së përpjekjeve për zgjidhje. Shumë është përfolur se vendi mund të përjetojë nj

Djegia e mandateve/ Analisti: Sot nisi funerali i Sali Berishës, LSI do shuhet
  • 2019-02-22

Djegia e mandateve/ Analisti: Sot nisi funerali i Sali Berishës, LSI do shuhet

I ftuar në emisionin Open me Eni Vasilin, Baton Haxhiu deklaroi se djegia e mandateve përbën një funeral të lehtë të Partisë Demokratike dhe Sali Berishës, të cilin ai e quajti liderin e saj. Opozita ka dashur të ndërtojë simbolikën e diktaturës me këtë veprim. Tragjedia e kësaj hi

Basha: Krimi i ka siguruar Ramës 10-15 mandate në Kuvend
  • 2018-10-25

Basha: Krimi i ka siguruar Ramës 10-15 mandate në Kuvend

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka akuzuar kryeministrin rama se ka ardhur në pushtet përmes kriminelëve që i kanë siguruar vota dhe që tani sundojnë qytetet dhe fshatrat në Shqipëri. Në një dalje për mediat, Basha tha se i gjithë vendi pothuajse sundohet nga grupet kriminale,

Dosja 339, Basha: Peshku i madh është Vangjush Dako, i lirë prej Ramës
  • 2018-10-24

Dosja 339, Basha: Peshku i madh është Vangjush Dako, i lirë prej Ramës

Operacioni Vol-Vo 4 me 27 të arrestuar, mes tyre anëtarët kryesorë të grupit Avdyli nga Shijaku por edhe dy ish deputetë të PS, nuk ia kanë ngrohur aspak zemrën kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Kreu i opozitës për disa ditë me radhë përsërit se peshku i madh i dosjes

No Pic available
  • 2018-10-24

Lul Berisha nxjerr blof policinë, paraqitet në Shërbimin e Provës

E çuditshme, por e vërtetë. Kreu i bandës së Durrësit, Lulzim Berisha është paraqitur sot në Shërbimin e Provës në qytetin ku edhe banon, teksa dy ditë më parë policia pranoi se dështoi në arrestimin e tij gjatë operacionit Vol-Vo 4 Forcat e rendit ushtruan kontrolle të befasishme