Rezultate te kerkimit per termin: +Lule +Malin

Meta: total 139 / total_found 139 / time 0.000 / keyword[0] lule / docs[0] 8380 / hits[0] 11117 / keyword[1] malin / docs[1] 12335 / hits[1] 16934 /
The Guardian: Të ngjitesh në malet pa kufij të Ballkanit, një xhep i mrekullueshëm i Europës
  • 2017-09-25

The Guardian: Të ngjitesh në malet pa kufij të Ballkanit, një xhep i mrekullueshëm i Europës

Pamjet nga majat e larta të Kosovës janë të pabesueshme. Ose kështu më është thënë, shkruan Ben Lerwill për gazetën e njohur The Guardian, në një artikull në rubrikën e udhëtimeve, të publikuar më 24 shtator. Është e ndërlikuar për ta konfirmuar mes mjegullës dhe erës

No Pic available
  • 2017-08-03

De Rada, që nuk njohim

Intervistë me Moikom Zeqon Moikom Zeqo e ka sjellë De Radën në një libër të quajtur Rishpikja e Arbërisë. Jo vetëm një studim mbi jetën e këtij poeti të madh , por dhe një hulumtim mbi veprat duke na dhënë një këndvështrim ndryshe, dhe një profil të ri të Jeronim De Radës. Li

Destinacionet ekzotike, ja ku po shkojnë shqiptarët dhe sa ju kushtojnë
  • 2017-06-11

Destinacionet ekzotike, ja ku po shkojnë shqiptarët dhe sa ju kushtojnë

Parajsat ekzotike, të tilla si Maldive, Santo-Domingo, Tailanda, Bali në Indonezi janë destinacionet ideale, për të cilat ia vlen të shpenzohet, të paktën një herë në jetë. Tashmë ato janë lehtësisht të arritshme edhe nga Shqipëria, teksa një pjesë e madhe e agjencive turistike of

No Pic available
  • 2017-05-06

Tani që shpirtin ma grabitën Cikël poetik nga Sokrat Habilaj

 Cikël poetik nga Sokrat Habilaj 1-GRIMCAT TONA Po, ne jemi mijëra grimca të ndara, Dhe kur në pluhur bëhemi harresë. Sërish e nisim ndarjen nga e para, Grimcat që mbeten ndajmë në mes.   Ca grimca sdihet ku ikën si malle. Në dashuri, zënë peng nga të tjerë. Ca grimca me kohë

No Pic available
  • 2016-11-17

Plagoset duke mbledhur lule në Sarandë, me helikopter drejt Tiranës

Teksa po mblidhte bimë medicinave, një 46-vjeçar është rrëzuar në një terren të vështirë në zonën e Kasolles në rrethin e Sarandës. Policia bën me dije se shtetasi me iniciale N.M, banues në lagjen Nr.3 të qytetit, ka pësuar dëmtime në kokë dhe në të dyja këmbët. Policia sq

Rrezohet duke mbledhur bime medicinave ne mal ne gjendje te rende nje person
  • 2016-11-17

Rrezohet duke mbledhur bime medicinave ne mal ne gjendje te rende nje person

Sarande 17 nentor 2016 NOAal - Mbledhja e bimeve medicinave ne mal i ka kushtuar rende nje personi nga Saranda Burime nga policia bejne me dije se i lenduari eshte identifikuar 46 vjecari me inicialet NM banues ne lagjen nr3 Sarandebr br Ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme rreth ores 1140 ne mali

Sarandë, plagoset rëndë duke mbledhur lule një 46-vjeçar
  • 2016-11-17

Sarandë, plagoset rëndë duke mbledhur lule një 46-vjeçar

Një 46-vjeçar është rrëzuar në një terren të vështirë në zonën e Kasolles në rrethin e Sarandës, teksa po mblidhte bimë medicinale. Sipas policisë, shtetasi me iniciale N.M, banues në lagjen Nr.3 të qytetit, ka pësuar dëmtime në kokë dhe në të dyja këmbët. Policia sqaron se