Rezultate te kerkimit per termin: +Luli

Meta: total 1000 / total_found 2223 / time 0.001 / keyword[0] luli / docs[0] 2223 / hits[0] 4117 /
17 Maji/ Mu lut Luli, aman-aman, Rama: Nxori burrat me leje lindje nga burgu!
  • 2019-04-05

17 Maji/ Mu lut Luli, aman-aman, Rama: Nxori burrat me leje lindje nga burgu!

Ka qenë i ashpër kryeministri Edi Rama sot me opozitën, teksa e ka sulmuar nga Kukësi, ku prezantoi Safet Gjicin si kandidat për zgjedhjet lokale dhe u prit me protesta nga demokratët. Ai ka ironizuar vendimin ekstrem të Lulzim Bashës për të dalë nga Parlamenti bashkë me aleatët e tij,

Rama: Monikës së varfër i vjedhin votat, nuk i përgjigjet më as Zoti
  • 2019-04-05

Rama: Monikës së varfër i vjedhin votat, nuk i përgjigjet më as Zoti

Nga Kukësi, kryeministri Edi Rama nuk i ka ndalur sulmet ndaj opozitës. Rama tha se PS mundi PD edhe kur Saliu kishte në dorë shtetin. Mirëpo, duket se kryeministrit nuk i del inati me Kryemadhin, për të cilën me ironi tha se Monikës së shkretë i vjedhin votat dhe nuk i përgjigjet as fi

Flamur Noka do pemë që të hipë, por në BE hipin të tjerë dy këmbësha, jo deputetët
  • 2019-03-29

Flamur Noka do pemë që të hipë, por në BE hipin të tjerë dy këmbësha, jo deputetët

Kryeministri Edi Rama ironizoi nga Durrësi liderin demokrat Lulzim Basha dhe ish-deputetin Flamur Nokëa, duke thënë se Luli do biberon që të rritet ndërsa Flamuri do pemë që të hipë. “Do vijnë të thonë ndërkombëtarët, meqë po qan Luli ku e ke biberonin, të sajojë një bibe

Rama argëton banorët e Durrësit: Fallxhorja Monika nxori me këmbët e veta Saliun nga Parlamenti 
  • 2019-03-29

Rama argëton banorët e Durrësit: Fallxhorja Monika nxori me këmbët e veta Saliun nga Parlamenti 

Kryeministri Edi Rama ka argëtuar banorët e qytetit të Durrësit, duke bërë batuta të shumta për drejtuesit e opozitës. Rama tha se Luli i dogji mandatet që të marrë qeverinë, ndërkohë sipas tij, fallxhorja (Monika Kryemadhi) nxori me këmbët e veta Saliun nga Parlamenti “Këta

Pushtet në tavolinë nuk ka, Luli, Balla: Zgjedhjet nuk i luan as topi!
  • 2019-03-26

Pushtet në tavolinë nuk ka, Luli, Balla: Zgjedhjet nuk i luan as topi!

Mazhoranca mbetet e vendosur për të shkuar në zgjedhjet  vendore të 30 qershorit, edhe pa opozitën. Deklarata vjen nga kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i cili këmbëngul se zgjedhjet lokale do të zhvillohen në datën e parashikuar sipas dekretit të Presidentit. Zgjedhje

EZOPI, SOKRATI, DHE GJUHA E PAKAFSHUAR E BULIZMIT POLITIK!
  • 2019-03-26

EZOPI, SOKRATI, DHE GJUHA E PAKAFSHUAR E BULIZMIT POLITIK!

Nga ILir ÇUMANI Ezopi, fabulisti më i shquar i të gjitha kohërave, është një nga rrëfenjësit më interesant, i cili, me filozofinë e tij të konceptuar dhe të ndërtuar nga përvoja e tij personale e jetësore si skllav, tërhoqi vëmendjen e mbarë njerëzimit, duke e përcjellë atë br

Balla: Deputetë e policë goditen nga urdhrat qorre të Bashës
  • 2019-03-21

Balla: Deputetë e policë goditen nga urdhrat qorre të Bashës

Kreu i Grupit Parlamentar socialist, Taulant Balla, e ka cilësuar të paprecedentë refuzimin që i ka bërë kryeopozitari Lulzim Basha thirrjes së Prokurorisë në lidhje me lotimin e PD në SHBA nga disa shtetas të dyshuar rus. Me tone të forta, ai ka folur sot nga foltorja e Kuvendit, teksa