Rezultate te kerkimit per termin: +Lulin

Meta: total 594 / total_found 594 / time 0.000 / keyword[0] lulin / docs[0] 594 / hits[0] 958 /
13 prilli/ PD zgjedh të protestojë natën, Rama nuk e lë Lulin në errësirë
  • 2019-04-10

13 prilli/ PD zgjedh të protestojë natën, Rama nuk e lë Lulin në errësirë

Një protestë mbarëkombëtare është paralajmëruar nga partia Demokratike dhe aleatët e saj për në 13 prill përpara Kryeministrisë. Ndryshe nga herët e tjera, për këtë protestë është përcaktuar ora 18:00, por që premisat e opozitës janë që pjesëmarrja masive e qytetarëve të b

Zgjedhjet, Rama i beson Kukësin Safet Gjicit
  • 2019-04-05

Zgjedhjet, Rama i beson Kukësin Safet Gjicit

Kreu i qeverisë, Edi Rama konfirmoi rikandidimin e Safet Gjicit për Bashkinë e Kukësit. Sipas Ramës, vetëm një forcë mund t’i bëjë gjërat dhe ajo është PS. “Kandidatin për kryetarin e Bashkisë, nuk e sollëm ne, por e gjetëm midis jush. E gjetëm dhe është kampion, ose

Rama: Monikës së varfër i vjedhin votat, nuk i përgjigjet më as Zoti
  • 2019-04-05

Rama: Monikës së varfër i vjedhin votat, nuk i përgjigjet më as Zoti

Nga Kukësi, kryeministri Edi Rama nuk i ka ndalur sulmet ndaj opozitës. Rama tha se PS mundi PD edhe kur Saliu kishte në dorë shtetin. Mirëpo, duket se kryeministrit nuk i del inati me Kryemadhin, për të cilën me ironi tha se Monikës së shkretë i vjedhin votat dhe nuk i përgjigjet as fi

Flamur Noka do pemë që të hipë, por në BE hipin të tjerë dy këmbësha, jo deputetët
  • 2019-03-29

Flamur Noka do pemë që të hipë, por në BE hipin të tjerë dy këmbësha, jo deputetët

Kryeministri Edi Rama ironizoi nga Durrësi liderin demokrat Lulzim Basha dhe ish-deputetin Flamur Nokëa, duke thënë se Luli do biberon që të rritet ndërsa Flamuri do pemë që të hipë. “Do vijnë të thonë ndërkombëtarët, meqë po qan Luli ku e ke biberonin, të sajojë një bibe

Rama  grave në Berat:  Lidhini burrat! Punët së prapthi i bën Mona, Luli fle gjum
  • 2019-03-15

Rama grave në Berat:  Lidhini burrat! Punët së prapthi i bën Mona, Luli fle gjum

Kryeministri Edi Rama nuk e ka kursyer ironinë kur ka folur për protestën e opozitës nga Berati. Duke iu drejtuar grave të këtij qyteti dhe gjithë Shqipërisë, kryeministri tha se duhet ti mbajnë burrat fortë që mos të shkojnë kot pas berihajit të Lulzim Bashës në Tiranë. Mbajini bu

Bleve deputetët e rinj, Rama: Ata nuk janë budallenj, sdo linin rrogën
  • 2019-03-09

Bleve deputetët e rinj, Rama: Ata nuk janë budallenj, sdo linin rrogën

Opozita ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka blerë kandidatët nga listat e tyre vijuese që të pranojnë mandatin e deputetit. Por, Rama sot iu përgjigj Bashës dhe Kryemadhit nga Fieri. “Po kur thonë këta që vijnë në parlament janë të Ramës, po unë ua vura në listat e depute

Balla  Bashës: Si shpëton dot drejtësisë, në 2021 do të nisim për Hollandë
  • 2019-03-02

Balla Bashës: Si shpëton dot drejtësisë, në 2021 do të nisim për Hollandë

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla së bashku me ministrin e Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi dhe deputetin Niko Peleshi zhvilluan disa takime me Asambletë e zgjeruara në qytetet Berat, Kuçovë, Poliçan dhe Urën Vajgurore. Në fjalën e tij, Balla u shpreh se