Rezultate te kerkimit per termin: +Lulja

Meta: total 609 / total_found 609 / time 0.000 / keyword[0] lulja / docs[0] 609 / hits[0] 929 /
Shuhet virtuozi i ahengut shkodran, Shqyri Alushi
  • 2019-03-19

Shuhet virtuozi i ahengut shkodran, Shqyri Alushi

Shyqyri Alushi virtuozi i muzikës dhe këngës popullore qytetare shkodrane, është shuar në moshën 85 vjeçare. Ikja e tij është një humbje për kulturën muzikore në vend. Pasionin për muzikën popullore, që do të kthehej më pas në jetën e tij, ai e trashëgoi prej babait. Ai interpr

Protesta e opozitës, Veliaj: Mos vandalizoni, ska më kthim pas tek huri e druri!
  • 2019-02-16

Protesta e opozitës, Veliaj: Mos vandalizoni, ska më kthim pas tek huri e druri!

Protesta e ditës së sotme ka zgjatur për rreth 5 orë. Pas protestës, Bashkia e Tiranës ka bërë edhe bilancin. Ajo që mbeti pas ishin pemë të thyera, pllaka trotuari të hequra për të goditur kryeministrinë dhe punonjësit e policisë, dhe një pirg i madh me mbetje plastike nga ushqim

JETIMJA E HARRUAR
  • 2019-02-11

JETIMJA E HARRUAR

– Historia që 15 vjet më parë, më nxiti të ideoj dhe të nxis në Kuvendin e Shqipërisë, nismën për të shpallur 20 Majin si Dita Kombëtare e Jetimëve – Padashur pashë emrin tënd të shkruar/, Në gurin e një varri të vithisur/, Nga mendja ime ishe krejt i shuar/, Si një

No Pic available
  • 2018-11-23

Fotoja e bukur e Nina Mulës

Në çdo çast të jetës sime ti je prezent por sot është një ditë e veçantë ,ditëlindja jote ku të gjithë ne do dëshironim të kishim pranë për fjalën tënde të ëmbël, për këshillat e tua te çmuara , për çdo gjë të bukur që ti transmetoje me qenien tënde sublime. Me këto

Lumo Xhafo  një aventurë amerikane
  • 2018-11-15

Lumo Xhafo një aventurë amerikane

Dy netë më parë Lumo Xhafo e fiku qiririn e jetës së tij me një dashuri të madhe për Shqipërinë. Të gjitha botimet e tij historike, librat e shkruar veçanërisht këto 30 vjet i kushtohen Shqipërisë, por lidhja e tij shqiptare është një lidhje e hershme që atëherë kur babai i tij

No Pic available
  • 2018-11-08

Rikthehet Zhizel në kujtim të mjeshtrit Agron Aliaj

Zhizel një nga baletet më të bukura të historisë së operas do të rikthehet për publikun si një homazh në kujtim të mjeshtrit të madh Agron Aliaj . Baleti Zhizel u vendos për herë të pare në skenën shqiptare, në dhjetor të vitit 1988 nga koreografi, Aliaj.  Rikthehet në vitin 201

No Pic available
  • 2018-10-20

Nënë e bijë, të vetme dhe pa ndihma; Babai spaguan detyrimin 3 mijë lekë

Eliza është 6 vjeç. Deti e mahnit, po rrallë e sheh. Vjen shpesh në qytet, për të shoqëruar të ëmën nëpër seanca gjyqësore. Këtë herë, jo për të marrë një urdhër mbrojtjeje nga ish-bashkëshorti, por për ti kërkuar atij përmes gjykatës, të paguajë detyrimin ushqimor për