Rezultate te kerkimit per termin: +Lulushja

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] lulushja / docs[0] 2 / hits[0] 7 /
Letërkëmbime per Vitin e Ri mes Dritëro Agollit dhe Gaqo Veshit
  • 2016-01-04

Letërkëmbime per Vitin e Ri mes Dritëro Agollit dhe Gaqo Veshit

Retrospektivë Gazeta "Drita" 1972 EMERTIMI "VJERSHE" Letër e Bamkë Çomagës drejtuar Hyskë Borobojkës, ku shprehet dëshira për të shkruar vjersha liriko-satirike dhe për t'i botuar ato në të hyrë Viti i Ri Të pata shkruar një letër në atë muaj, kur ishte dita më e gjatë

No Pic available
  • 2013-03-20

Najada Elmazi: Lulusha, simbolizon figuren femerore ne Shqiperi Izaura Ndoj

Kur behet fjale per teater, dime qe jane dy aleate shume te fuqishem qe bashkojne forcat; regjia dhe aktrimi per ta sjelle per publikun. Kete sfide e ka marre persiper regjisorja dhe aktorja e skenes shqiptare. Ne nje interviste per gazeten “Koha Jone”, regjisorja Najada Elmazi rrefen rolin e sa